statystyki

PIT 2014: Wydatki na leczenie cukrzycy do odliczenia

autor: Agnieszka Pokojska07.04.2015, 07:20; Aktualizacja: 07.04.2015, 07:59
PIT

Szacuje się, że na cukrzycę choruje ponad 2 mln Polaków.źródło: ShutterStock

Koszty poniesione na zakup pompy insulinowej, jednorazowych igieł i strzykawek do podawania insuliny, pasków testowych itp. można odjąć od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej – potwierdził dyrektor katowickiej izby.

Szacuje się, że na cukrzycę choruje ponad 2 mln Polaków. Ministerstwo Zdrowia podaje, że w ostatnich dekadach obserwuje się wzrost zachorowalności na cukrzycę insulinozależną (typu 1) szczególnie wśród najmłodszych dzieci. Wielu rodziców chciałoby więc odliczyć wydatki ponoszone na leczenie i rehabilitację swoich pociech, w tym na zakup: pompy insulinowej wraz z osprzętem, jednorazowych igieł do podawania insuliny, jednorazowych strzykawek do insuliny, lancet (nakłuwaczy), pasków testowych do glukometru oraz do badania moczu.


Pozostało jeszcze 63% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • dziadek(2015-04-07 09:32) Zgłoś naruszenie 00

  A w kryzysowej i podobno zadłużonej po uszy Grecji wszystko dla diabetyków na receptę bez opłat co oznaczą ze bez odliczeń. A tu MZ limity na zużycie pasków testowych wprowadziło, nie mówiąc juz o tym że na "zielonej wyspie" nic bez opłat

  Odpowiedz
 • Artykuł wyrzucić do kosza!(2015-04-09 14:44) Zgłoś naruszenie 00

  Po kiego licha umieszcza się taki artykuł, który wprowadza ludzi w błąd???!!! Dlaczego nie ma tu absolutnie podstawowej informacji, że do tych odliczeń konieczne jest posiadanie grupy niepełnosprawnosci???!!!
  Autora takiego artykułu powinno się albo przyuczyć, albo wyrzucic z tego stołka. Bo robi on więcej szkody niż pozytku.

  Odpowiedz
 • MTS(2015-04-09 22:27) Zgłoś naruszenie 00

  Dot. komentarza 2. U nas tak działaja dziennikarze. Tak informują społeczeństwo w każdej sprawie aby wszystkich sklócić.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane