W związku z epidemią koronawirusa dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Robert Antoszkiewicz zaapelował do podatników, aby korzystali z informacji telefonicznej i usług elektronicznych.

"W związku z istniejącym zagrożeniem zakażenia koronawirusem zwracam się do klientów Urzędów Skarbowych województwa mazowieckiego o korzystanie z informacji telefonicznej oraz usług elektronicznych, których oferta znajduje się pod adresem: www.podatki.gov.pl" - apeluje Antoszkiewicz cytowany w komunikacie przekazanym PAP.

"Dzięki ograniczeniu bezpośrednich kontaktów zmniejszymy zagrożenia związane z potencjalnym rozprzestrzenianiem się koronawirusa, co powinno stanowić nasz wspólny priorytet" - tłumaczy dyrektor IAS w Warszawie.

W komunikacie podano, że numery telefonów do poszczególnych urzędów można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: www.mazowieckie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-warszawie/kontakt

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wypełnienia zeznania rocznego została uruchomiona także wojewódzka infolinia PIT: 22 510 48 68 - w sprawach merytorycznych dot. rozliczenia PIT za 2019 r.; 22 510 48 88 - w sprawach związanych z obsługą aplikacji e PIT.