statystyki

Zerowy PIT dla młodych: Od 2020 r. zwolnienie z automatu

autor: Patrycja Dudek29.07.2019, 08:50; Aktualizacja: 30.07.2019, 13:16
Pisemny wniosek o rezygnację ze zwolnienia i pobór zaliczek składany będzie odrębnie dla każdego roku podatkowego

Pisemny wniosek o rezygnację ze zwolnienia i pobór zaliczek składany będzie odrębnie dla każdego roku podatkowegoźródło: ShutterStock

Od 2020 r. płatnik będzie automatycznie uwzględniał zerowy PIT młodym pracownikom, chyba że podwładny złoży wniosek o pobór zaliczek. Będzie to istotne w szczególności dla osób, które otrzymują wynagrodzenia z kilku miejsc.

Płatnik, który otrzyma takie pismo, zacznie pobierać zaliczki najpóźniej od następnego miesiąca. Jego złożenie będą musieli rozważyć pracownicy przed 26. rokiem życia mający kilku płatników, których przychody łącznie mogą przekroczyć limit zwolnienia w wysokości 85 528 zł.

– W przypadku takich osób niezłożenie wniosku o pobór zaliczek może oznaczać przykrą niespodziankę w postaci sporej dopłaty podatku w zeznaniu rocznym, w związku z tym, że płatnicy stosowali zwolnienie niezależnie od siebie – mówi Grzegorz Grochowina, menedżer w KPMG.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane