statystyki

PIT. Do lekarza i na zakupy też z preferencją

27.04.2018, 07:00
Bardzo ważna zmiana w rozliczeniu ulgi rehabilitacyjnej w stosunku do lat poprzednich dotyczy wydatków ponoszonych na wykorzystywanie samochodu.

Bardzo ważna zmiana w rozliczeniu ulgi rehabilitacyjnej w stosunku do lat poprzednich dotyczy wydatków ponoszonych na wykorzystywanie samochodu.źródło: ShutterStock

Wydatki na auto może odliczyć każdy, kto ma orzeczoną dysfunkcję zdrowotną, lub opiekun takiej osoby.

Bardzo ważna zmiana w rozliczeniu ulgi rehabilitacyjnej w stosunku do lat poprzednich dotyczy wydatków ponoszonych na wykorzystywanie samochodu. W ramach ulgi w rozliczeniu za 2017 r. można odliczyć wydatki na używanie samochodu osobowego stanowiącego własność (współwłasność) osoby niepełnosprawnej lub podatnika mającego na utrzymaniu osobę niepełnosprawną albo niepełnosprawne dzieci, które nie ukończyły 16. roku życia. Odliczenie w danym roku podatkowym nie może przekraczać 2280 zł.

Więcej odliczeń

Przy korzystaniu z ulgi nie ma już znaczenia grupa inwalidztwa (wcześniej dotyczyła ona jedynie osób z I i II grupą niepełnosprawności oraz dzieci do 16. roku życia). Wydatki na auto może zatem odliczyć każdy, kto ma orzeczoną niepełnosprawność, lub jego opiekun. Nie trzeba też wykazywać, że przejazdy były związane z przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne. W ramach ulgi można teraz odliczyć jazdy do lekarza, do pracy, na zakupy, turnusy rehabilitacyjne.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane