Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Google Doodle – logo na (prawie) każdą okazję

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
25 rocznica pierwszych wolnych wyborów w Polsce Data publikacji: 4 czerwca 2014 Wybór tej daty jako tematu na doodle był niemal pewny. Jako motyw graficzny wybrano tzw. solidarycę, czyli krój czcionki używany w logotypie NSZZ „Solidarność”. Doodle z 4 czerwca widoczny tylko w Polsce upamiętniał 25. rocznicę częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku w wyniku ustaleń zawartych przy Okrągłym Stole. Dzięki temu porozumieniu do Sejmu i Senatu dostali się przedstawiciele „Solidarności”, co stało się początkiem przemian na szczytach władzy, dotąd zmonopolizowanych przez działaczy komunistycznej PZPR.
25 rocznica pierwszych wolnych wyborów w Polsce Data publikacji: 4 czerwca 2014 Wybór tej daty jako tematu na doodle był niemal pewny. Jako motyw graficzny wybrano tzw. solidarycę, czyli krój czcionki używany w logotypie NSZZ „Solidarność”. Doodle z 4 czerwca widoczny tylko w Polsce upamiętniał 25. rocznicę częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku w wyniku ustaleń zawartych przy Okrągłym Stole. Dzięki temu porozumieniu do Sejmu i Senatu dostali się przedstawiciele „Solidarności”, co stało się początkiem przemian na szczytach władzy, dotąd zmonopolizowanych przez działaczy komunistycznej PZPR. / Media
Reklama

Komentarze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej