Nowy sposób wykorzystania znanej luki w Androidzie: Użytkownicy HTC One, LG G3 i Samsung S5 szczególnie narażeni

27.04.2016, 12:17; Aktualizacja: 27.04.2016, 12:34
urządzenia mobilne, bezpieczeństwo

Luka Stagefright została już co prawda załatana w najnowszych wersjach systemu Android. Nadal jednak zagraża tym użytkownikom, którzy posiadają starsze wersje systemu.źródło: ShutterStock

Analitycy z firmy NorthBit zajmującej się cyberbezpieczeństwem, odkryli nowy sposób wykorzystania luki Stagefright w urządzeniach z systemem Android. Luka odkryta w sierpniu ubiegłego roku dotyczyła ponad 95% urządzeń z Androidem. Pozwalała atakującemu na przejęcie kontroli nad urządzeniem i kradzież danych na nim zapisanych. Specjaliści wykazali, że nowy typ exploita, nazwany Metaphor, potrafi w nowy sposób wykorzystać tę lukę, omijając napotkane systemy zabezpieczeń. Szczególnie narażeni na wykorzystanie tej luki są użytkownicy urządzeń HTC One, LG G3 i Samsung S5.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Informacja prasowa
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Wszystko przez głupotę albo nie znajomość podstaw(2016-04-28 10:50) Zgłoś naruszenie 50

    Jak ktoś obsługuje bank przez telefon (a jeszcze ma zapisane na stałe hasło, bo mu się nie chce klepać za każdym razem) to co się dziwić, że go hakują. zapisywanie na stałe haseł to głupota! Tak jak pytań do odzyskania. Tego się z zasady nie ustawia. Nie zależnie czy na komputerze - czy na urządzeniu mobilnym. Nie i koniec! Albo masz potem zmienianie wszystkich haseł i to szybko zanim ktoś z nich nie skorzysta.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane