statystyki

System cyberbezpieczeństwa może być zagrożeniem dla prywatności

autor: Sławomir Wikariak25.02.2016, 07:34; Aktualizacja: 25.02.2016, 07:40
internet-haker-zabezpieczenia

W tej chwili raczej nie można mówić o wizji spójnej i kompleksowej polityki, strategii cyberbezpieczeństwa, tak jak to ma miejsce np. w USA czy Francjiźródło: ShutterStock

- Punkty wymiany ruchu internetowego to w uproszczeniu fizyczne połączenia, za pomocą których przesyłane są dane w sieci między operatorami. Ministerstwo w propozycji nie poświęca wiele uwagi zagadnieniu instalowania sond monitorujących w tej infrastrukturze i dostępu do nich - uważa dr Łukasz Olejnik konsultant bezpieczeństwa i prywatności.

Rząd przedstawił założenia do strategii cyberprzestrzeni. Jak z punktu widzenia eksperta wygląda dzisiejsze zabezpieczenie Polski?

W tej chwili raczej nie można mówić o wizji spójnej i kompleksowej polityki, strategii cyberbezpieczeństwa, tak jak to ma miejsce np. w USA czy Francji, a kompetencje bywają rozproszone. Tymczasem ataki i poważne incydenty miały już miejsce – mam tu na myśli np. działalność grupy APT28, o której wiadomo, że atakowała m.in. polskie instytucje rządowe. Nie ma powodu, by sądzić, że nie będzie się to powtarzać w przyszłości.


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane