Technologie pomagające w zrównoważonym rozwoju, które mają pozytywny wpływ na społeczeństwo i otaczający nas świat to jeden z tematów poruszanych podczas konferencji Infoshare. Przypominamy trzy świetne wystąpienia na temat Tech4Good wygłoszone podczas Infoshare 2021 autorstwa Fionn Ferreiry, Davida Polgara oraz Wojtka Mroza.

Fionn Ferreira: Walka z mikroplastikiem

Dorastający nad morzem Fionn Ferreira był świadkiem pogłębiającego się problemu zanieczyszczenia wód. Wynalazł więc urządzenie do usuwania mikroplastików z wody przy użyciu magnetycznej cieczy - ferrofluidu. W swoim wystąpieniu na Infoshare 2021 Fionn pokazał innowacyjne podejście do łączenia zabawy z nauką i kojarzenia ze sobą nawzajem odrębnych pojęć w niekonwencjonalny sposób. Jego osobiste doświadczenia pokazują, że z takim podejściem można zaprojektować nawet nową metodę walki z cząstkami mikroplastiku.

Zapis wystąpienia: How playing with science can help solve the plastics puzzle

Fot. materiały prasowe

David Polgar: Rewolucja odpowiedzialnej technologii

David Polgar jest ekspertem w dziedzinie etyki technologii i usprawniania ekosystemu informacyjnego. Jest założycielem organizacji All Tech Is Human, która zajmuje się rozwojem odpowiedzialnej technologii. Dąży do wypracowania wspólnego, wielostronnego i wielodyscyplinarnego podejścia, które pozwoli tworzyć technologię zgodną z interesem publicznym. W swoim zeszłorocznym wystąpieniu David Polgar wyjaśnił rolę branży technologicznej w tym procesie, a także podmiotów z nią związanych: pracowników technicznych, decydentów, dziennikarzy oraz ogółu społeczeństwa. Polgar przybliżył również sylwetki badaczy i aktywistów napędzających zmiany społeczne.

Zapis wystąpienia: The responsible tech revolution: how we can co-create a better tech future

Fot. materiały prasowe

Wojtek Mróz: Impact investing i przedsiębiorcy społeczni

Wojtek Mróz jest przedsiębiorcą, konsultantem z 18-letnim doświadczeniem oraz licencjonowanym doradcą inwestycyjnym. Jest Country Co-Directorem w Ashoka Poland - międzynarodowej sieci innowatorów społecznych, 5. najbardziej wpływowej organizacji pozarządowej wg NGO Advisor na świecie. Na Infoshare 2021 przedstawił różnice między tradycyjnym inwestowaniem w kategoriach maksymalizacji stopy zwrotu a inwestowaniem w kategoriach maksymalizacji wpływu. Omówił również przykłady inspirujących inwestycji impaktowych oraz historie sukcesu kilku przedsiębiorców społecznych.

Zapis wystąpienia: Impact investing and social entrepreneurs: why we need them to change the world?

Tegoroczni prelegenci działający w Tech4Good
W agendzie tegorocznej konferencji Infoshare 2022 znalazł się również temat Tech4Good:
Magdalena Marzec, TO GOOD TO GO, o zrównoważonym skalowaniu
Magda Marzec od 8 lat działa w branży startupowej. Obecnie pracuje jako Head of Marketing w Too Good To Go. To firma w fazie scale-up stawiająca na ratowanie żywności, która szturmem zdobyła Polskę. W tej chwili Too Good To Go ma na swoim koncie 2 miliony pobrań aplikacji, wiele nagród i tysiące zainspirowanych partnerów. Na Infoshare 2022 Magda omówi skalowanie biznesu w sposób zrównoważony. Wyjaśni, jak skupić się na tym, co najważniejsze i osiągnąć sukces długoterminowy zamiast serii małych zwycięstw oraz dlaczego wzrost "bez względu na wszystko" nie jest zrównoważony.
Agnieszka Mikołajczyk, VOICELAB.AI / GUT / ZATOICHI, o AI dla inkluzywności
Agnieszka Mikołajczyk jest ekspertem w dziedzinie uczenia maszynowego, uczenia głębokiego i programowania neurolingwistycznego, z kilkoma publikacjami, stypendiami i nagrodami na koncie. Na tegorocznej konferencji Infoshare omówi system rozpoznawania języka migowego oparty na technologii deep learning. Agnieszka wyjaśni jak projekt HearAI za pomocą metod opartych na głębokim uczeniu pokonał trudności związane z tworzeniem tłumaczeń języka migowego.
Filip Stachura, APPSILON, o AI dla ochrony życia
Filip jest dyrektorem generalnym i współzałożycielem Appsilon, jednym z najlepszych na świecie ekspertów w R Shiny. Swoją karierę zawodową rozpoczął w firmie Microsoft w Kalifornii. Filip jest pasjonatem danych, ich wizualizacji, technologii open source i Tech4Good. Na tegorocznej konferencji Infoshare Filip opowie o tym, jak AI zauważa zwierzęta niewidoczne dla ludzi i dzięki temu pomaga chronić życie. Aby lepiej zobrazować to zagadnienie przedstawi kilka projektów, które Appsilon już zrealizował i planuje zrealizować w ramach swojej inicjatywy Data for Good.
Adam Jędrzejewski, STOWARZYSZENIE MOBILNE MIASTO, o bardziej zrównoważonym ekosystemie mobilności
Adam Jędrzejewski jest jednym z pionierów współdzielonej i nowej mobilności w Polsce. Jest założycielem i CEO firm Mobilne Miasto, Huby Mobilności i Polska Parkuje. Adam ma prawie 20 lat doświadczenia zawodowego, a jego celem jest zreformowanie mobilności miejskiej i stworzenie miast mniej zależnych od samochodów. Podczas Infoshare 2022, wystąpienie Adama skupi się na zmianie w kierunku bardziej zrównoważonego ekosystemu mobilności, opowie m.in. o tym, jak wspierać mikromobilność czy podróżach multimodalnych łączących transport publiczny z mobilnością współdzieloną.

Inwestorzy i startupowcy spotkają się na konferencji Infoshare 2022 już w październiku

Infoshare 2022 to największa konferencja technologiczna w CEE, tworząca ekosystem, w którym nowe technologie łączą się z biznesem. Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-7 października w Gdańsku. Tegoroczna edycja to 6 scen tematycznych, kilkuset prelegentów z całego świata, blisko 200 wystąpień i warsztatów.

Fot. materiały prasowe / Wojtek Rojek

Konferencja Infoshare to również platforma ułatwiająca kontakt startupom i inwestorom, którzy mogą na miejscu skorzystać z opcji matchmakingu oraz strefy Expo, a także spotkać się podczas półfinałów i finału Startup Contest. Na inwestorów czekają ponadto ekskluzywne wydarzenia: Sunset Leaders’ Boat Trip, Investors Meetup, Welcome Dinner oraz dostęp do strefy VIP. Startupy z kolei dostaną solidną dawkę wiedzy m.in. o skalowaniu biznesu, rozwoju, sprzedaży czy rozwoju w duchu CSR, które wygłoszą m.in. Bartek Pucek, Michał Sadowski z Brand24, Maciej Stępa ze Sprzedajfirme.com czy Magdalena Marzec z TooGoodToGo.

Więcej info i rejestracja>>>