Nowe serwery IBM Power10 są wyposażone w zabezpieczenia dla każdego poziomu systemu - od procesora i pamięci aż po oprogramowanie, takie jak system operacyjny, wirtualizator (hypervisor) czy krytyczne aplikacje. To innowacyjne rozwiązanie możesz wdrożyć w firmie, współpracując z Cloudware Polska, IBM Platinum Business Partner.

Najbliższe 2-3 lata - to okres, w którym przedsiębiorstwa będą potrzebowały zwiększenia jednocześnie swojej sprawności operacyjnej, jak i elastyczności - uważa aż 52 proc. prezesów ankietowanych w badaniu IBM Institute of Business Value 2021. Większość z nich (62 proc.) podkreśla jednocześnie, że jednym z głównych czynników zewnętrznych, wpływających na biznes, będą technologie.

Dlatego już teraz czas pomyśleć o inwestycjach w nowoczesne rozwiązania IT, które zapewniają wysokie moce obliczeniowe i maksymalny poziom zabezpieczeń przed atakami hakerskimi.

Warto zwrócić uwagę na ofertę Cloudware Polska, opartą na rozwiązaniach oferowanych przez IBM.

Serwery IBM Power10. Zobacz najważniejsze korzyści z ich wdrożenia

foto: materiały prasowe

Serwery IBM Power10 zostały stworzone m.in. z myślą o firmach, które gromadzą i przetwarzają dane w chmurach hybrydowych. Chodzi więc o tego rodzaju chmury, które zawierają w sobie jednocześnie elementy chmury publicznej oraz prywatnej.

Podmioty korzystające z takich rozwiązań zwykle dysponują danymi wrażliwymi, przechowywanymi w zasobach prywatnych, ale potrzebują też dużej mocy obliczeniowej, która jest dostępna w szybko skalowalnej chmurze publicznej.

Chmura hybrydowa pozwala na połączenie chmury publicznej z fizycznym serwerem i wydzieleniu mocy obliczeniowej tylko do użytku danego klienta. Zyskuje on tym samym wydajne środowisko chmurowe do obsługi dużego i zmiennego ruchu (jak np. w sklepach internetowych) oraz bezpieczną odseparowaną przestrzeń, w której przechowywane są dane wrażliwe.

Całkowicie nowe możliwości w zakresie tworzenia chmur hybrydowych mają właśnie serwery IBM Power10. Pozwalają m.in. na uruchamianie aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Co niezwykle ważne, w porównaniu do serwerów poprzedniej generacji, oferują znacząco wyższą wydajność (do 50%) przy zmniejszonym aż o 30% zużyciu energii. Wdrożenie tego rozwiązania przynosi więc firmie oszczędności w połączeniu z wyższą efektywnością i bezpieczeństwem danych, które są przechowywane w chmurze.

Oto najważniejsze korzyści z wdrożenia serwerów IBM Power10:

  • Płynna obsługa w chmurze hybrydowej - pozwala skalować i chronić operacje w chmurze hybrydowej, zmniejszając przestrzeń zajmowaną przez centrum danych.
  • Maksymalna niezawodność przy najdłuższym czasie sprawności - IBM Power jest uznawany przez ITIC za najbardziej niezawodny serwer typu innego niż mainframe przez 13 lat z rzędu.
  • Lider wydajności - w porównaniu z podobnymi systemami x86 na urządzeniach wykonywanych może być 3,2 razy więcej transakcji na sekundę.

Bez względu na to, czy twoja Tirma planuje dopiero wejście w technologię chmurową, czy chcesz rozbudować lub zmodyfikować wykorzystywane dotąd zasoby, Cloudware Polska oferujący IBM Power10 sprosta Twoim oczekiwaniom. Warto zaznaczyć, że Cloudware Polska to IBM Platinum Business Partner w programie IBM PartnerWorld.

Wybierz ofertę Cloudware Polska opartą na technologii IBM
Jeżeli zdecydujesz się na wdrożenie technologii IBM Power10 przez Cloudware Polska, możesz liczyć m.in. na:
> optymalizację inwestycji przy ograniczonych do minimum nakładach początkowych,
> rozliczenia za faktyczne użycie, a nie za samo posiadanie serwerów IBM Power,
> dostosowanie planów płatności w celu zsynchronizowania ich z przewidywanymi zyskami,
> rozbudowę lub modernizację systemu z wykorzystaniem nowej technologii w okresie dzierżawy.

IBM Power10 = bezpieczeństwo przed cyberatakami

Serwery IBM Power10 zapewniają większe bezpieczeństwo dzięki czterokrotnie szybszej enkrypcji danych niż model Power9. Każdy rdzeń Power10 posiada 4 osobne silniki kryptograficzne AES/SHA.

Najwyższy poziom cyberbezpieczeństwa osiągnięto dzięki przełomowej kryptografii odpornej na ataki. Ponadto nowe serwery wyposażono w oprogramowanie zabezpieczające każdy poziom systemu - od procesora i pamięci aż po oprogramowanie, takie jak system operacyjny, wirtualizator (hypervisor) czy krytyczne aplikacje.

Z punktu widzenia utrzymania ciągłości procesów biznesowych bardzo istotne jest to, że odnajdywanie, izolacja i usuwanie błędów programowych w sprzęcie odbywa się automatycznie, bez konieczności zatrzymania systemu.

O zaletach rozwiązania IBM Power10 w zakresie cyberbezpieczeństwa warto pamiętać zwłaszcza w firmach, w których infrastruktura biznesowa i informatyczna mają złożoną i wielopoziomową konstrukcję. Im bardziej jest ona skomplikowana, tym większe ryzyko wystąpienia luk w zabezpieczeniach. To z kolei zwiększa prawdopodobieństwo skutecznych cyberataków.

foto: materiały prasowe

Sercem każdego serwera IBM Power10 jest zaawansowany, niezwykle wydajny procesor IBM Power10 - pierwszy w historii firmy zbudowany przy użyciu technologii procesowej 7 nm (w przypadku modelu Power 9 było to 14 nm).

Każdy procesor IBM Power10 składa się z 18 miliardów tranzystorów (w porównaniu do 8 miliardów w IBM Power9), co przekłada się na zwiększoną pojemność.

IBM Power10 to o 57% wydajniejszy procesor niż jego poprzednik. Umożliwia nawet o 80% większą przepustowość i dostępność danych – m.in. dzięki technologii OMI (Open Memory Interface).

Żeby przyspieszyć obliczenia, każdy rdzeń procesora Power10 został wyposażony w cztery silniki MMA (Matrix Math Accelerator), które zapewniają nawet pięciokrotne przyspieszenie wnioskowania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w porównaniu z serwerami poprzedniej generacji. Wszystko to przekłada się na bezkonkurencyjną wydajność i bezpieczeństwo nowych serwerów IBM Power10.

CHCESZ SIĘ DOWIEDZIEĆ WIĘCEJ O MOŻLIWOŚCIACH SERWERÓW IBM POWER10?

WEJDŹ NA STRONĘ power10.pl i POBIERZ E-BOOK: https://power10.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z EKSPERTAMI CLOUDWARE POLSKA I SPRAWDŹ, JAK NOWOCZESNA TECHNOLOGIA MOŻE POMÓC W ROZWOJU POTENCJAŁU TWOJEJ FIRMY.