statystyki

Koniec rewolucji: tablety pod ścianą

autor: Piotr Dziubak30.06.2014, 07:28; Aktualizacja: 30.06.2014, 08:54
tablet-technologie

Trwa wyścig technologiczny producentów urządzeń mobilnych.źródło: ShutterStock

W oczekiwaniu na nowe odkrycie, które zmieni świat urządzeń mobilnych, producenci kuszą licznymi aplikacjami, które otrzymujemy razem z tabletem lub smartfonem – przynajmniej na jakiś czas – „za darmo”

Trwa wyścig technologiczny producentów urządzeń mobilnych. Tablety i smartfony mają coraz lepsze wyświetlacze, coraz dłużej działają bez doładowywania baterii, coraz szybciej wymieniają się informacjami z internetem. Szanse firm zajmujących się produkcją gadżetów zaczynają się wyrównywać.

– Wśród tanich urządzeń obserwujemy nadal szybki rozwój i postęp – są po prostu coraz lepsze. W przypadku najdroższych tabletów kolejne edycje nie różnią się od siebie już tak wyraźnie – mówi Wojciech Piechocki z branżowego portalu GSM Online.

Dodaje, że na razie na horyzoncie nie widać też innowacji, która mogłaby wywrócić do góry nogami układ sił na rynku producentów tabletów. – Należy pamiętać, że każda nowość jest prawie od razu kopiowana przez innych producentów – a czasami te kopie są jeszcze lepsze od rozwiązań zaproponowanych przez pioniera i innowatora – tłumaczy Piechocki.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane