Być może poznaliśmy właśnie jedną z najbardziej skrywanych tajemnic Rockstar Games. Wszystko za sprawą Chrisa Evendena (NVIDIA), który przyznał, że jesienią właściciele pecetów będą szykować swój sprzęt na takie gry, jak Call of Duty, Assassin’s Creed IV i… Grand Theft Auto V

Do tej pory nie wiedzieliśmy nawet, czy pecetowa wersja najbardziej oczekiwanej gry tego roku w ogóle ujrzy światło dzienne. Rockstar Games konsekwentnie milczy w tej sprawie i skupia się na promowaniu konsolowych edycji GTA V, które pojawią się w sklepach już we wrześniu.

Zdezorientowani właściciele „blaszaków” wystosowali nawet specjalną petycję, w której zwracają się do producenta z prośbą o wydanie gry również na komputery osobiste. Pod petycją podpisało się już ponad 314 tysięcy osób. Czyżby Rockstar ugiął się pod ich naporem?

„(…) Gracze przygotowują swój sprzęt na nowe gry, które pojawią się już tej jesieni, jak choćby wielkie hity – Call of Duty: Ghosts, Grand Theft Auto V i Assassin’s Creed IV” – mówił podczas niedawnego spotkania z inwestorami jeden z szefów firmy NVIDIA Chris Evenden.

Oczywiście słowa te można by potraktować, jako przejęzyczenie się lub pobożne życzenia fantasty. Jednak nie w sytuacji, gdy wypowiada je osoba znajdująca się na czele najpotężniejszego producenta kart graficznych na świecie.

Póki co, twórcy GTA V w żaden sposób nie skomentowali słów Evendena.

GTA V na Xbox’a 360 i Playstation 3 pojawi się w sprzedaży 17 września br.