Najczęściej słuchanymi utworami 12 lutego w Polsce były “Thrift Shop - featuring Wanz” Macklemore & Ryan Lewis oraz “Scream & Shout” will.i.am.

Najpopularniejszym artystą pierwszego dnia Spotify w Polsce była Rihanna. Natomiast najpopularniejszym polskim zespołem były Strachy Na Lachy (pozycja nr 12 w ogólnym rankingu pierwszego dnia). Spośród polskich wykonawców mężczyźni najchętniej słuchali właśnie zespołu Strachy Na Lachy, natomiast kobiety najczęściej wybierały Monikę Brodkę.

"Pierwszy dzień Sporify w Polsce był fantastyczny, a zainteresowanie przekroczyło nasze oczekiwania, zarówno pod względem usługi darmowej, jak i abonamentów" – powiedział Przemysław Pluta, CEE New Markets Lead w Spotify. "Jesteśmy niezwykle podekscytowani rozpoczęciem działalności w Polsce, a także przekonani, że polscy fani muzyki pokochają Spotify tak bardzo, jak inni użytkownicy na świecie".

Spotify jest serwisem muzycznym, z ponad 20 milionami aktywnych użytkowników w 20 krajach, którzy korzystają z katalogu ponad 20 milionów utworów, w tym bogatego polskiego repertuaru.