LG zaprezentował najnowszy model swojego smartfonu - Optimus G. Jak zapewnia producent jest to nawydajniejszy smartfon na świecie.

LG Optimus G dysponuje opartym na architekturze Krait, czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon S4 Pro (1,5 GHz z GPU Adreno 320), 4,7-calowym ekranem True HD IPS (720p), układem graficznym Adreno 320, 13-megapikselową kamerą, modułem LTE, NFC, USB (2.0 z obsługą MHL), 2 GB-ami RAM-u i pracuje pod kontrolą prawie najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Smartfon ma wymiary 131.9 x 68.9 x 8.45 mm i waży 145 gramów.

Optimus G to w tej chwili jeden z najbardziej wydajnych smartfonów świata. W testach zaprezentowanych przez producenta jedynie działanie przeglądarki internetowej jest n poziomie - twierdzi gizmodo.pl.

Optimus G jest wyposażony w wiele interesujących funkcji. Są to np. QSlide (umożliwia pracę na dwóch autonomicznych ekranach), Cheese Shutt (pozwala na robienie zdjęć z pomocą komend głosowych) i QuickMemo, która umożliwia dodawanie na świeże zrzuty ekranu własnych bazgrołów i notatek.

W Europie LG Optimus G ma pojawić się już w październiku i będzie kosztować okoł 600 euro.