We wtorek do sklepów trafił Samsung Galaxy S3. Oczekuje się, że smartfon ten da Samsungowi przewagę nad jego największym rywalem - Apple.

Już teraz zainteresowanie telefonem jest duże. Jego przyszli nabywcy ustawiali się w kolejkach już w poniedziałek wieczorem. Przedstawiciele Samsunga twierdzą, że już przedpremierowo zamówiono aż dziewięć mln sztuk Galaxy S3.

Samsung przedstawił swojego pierwszego Galaxy trzy lata po premierze iPhona. Dziś za sprawą swych smartfonów firma jest największym konkurentem produkującego go Apple. Co więcej, analitycy przewidują że nowy Samsung będzie jednym z najlepiej sprzedających się smartfonów w tym roku. Oczywiście o tym, jak będzie w rzeczywistości dowiemy się dopiero po wejściu na rynek iPhona 5. Jednak już teraz można powiedzieć że telefon ten jest dużym sukcesem Samsunga.

Galaxy S3, działa na systemie Android. Smartfon wyposażony jest w 4,8-calowy wyświetlacz, zatem większy niż ekran w iPhone 4S czy HTC One X. Pośród wielu dostępnych w nim opcji są również takie jak: rozpoznawanie głosu, aplikacja S-Voice, który ma działać podobnie do applowskiego Siri, czy opcje rozpoznawanie obrazu, która sama taguje zdjęcia użytkownika. A to zaledwie część z tego, co oferuje nowy telefon Samsunga. Dodatkowo w przeciwieństwie do S2, o którym mówiono że jest imitacją iPhona, S3, jak twierdzą przedstawiciele Samsunga, jest czymś całkiem nowym i świeżym na rynku smartfonów.

Z ich zdaniem zgadza się Francisco Jeremo, analityk rynku z firmy IDC. "Galaxy S3 jest prawdziwym konkurentem dla nadchodzącego iPhone 5" - uważa Jeremo.