Na polskim rynku dostępne już są nowe notebooki Samsung Serii 9. Łączą one w sobie wyrafinowany design z wysoką jakością, dużą wydajnością i szerokim spektrum innowacyjnych funkcji.

Laptopy Samsunga z Serii 9 zachwycają niewielkimi rozmiarami. Mają tylko 12,9 mm szerokości i ważą zaledwie 1,16 kg. Dzięki temu są najcieńszymi i najbardziej kompaktowymi komputerami przenośnymi w ofercie firmy Samsung. Swoją nieprzeciętną lekkość i kompaktowe rozmiary podzespołom zaprojektowanym specjalnie dla tej serii i zamontowanym z zegarmistrzowską precyzją w jednolitej obudowie komputera. Dzięki zaawansowanej inżynierii posiadają jedną z najbardziej smukłych i kompaktowych konstrukcji w segmencie komputerów przenośnych z ekranem 13 cali (model 900X3C) i 15 cali (model 900X4C).

Laptop Samsung Serii 9 / Bloomberg / David Paul Morris

Pośród innych notebooków wyróżniają się stylowym designem, pozbawionym niepotrzebnych ozdobników. Jednolita, wykonana w całości z aluminium obudowa w kolorze Mineral Ash Black została dodatkowo poddana piaskowaniu, aby zapewnić eleganckie, matowe wykończenie, które zapobiega pozostawaniu odcisków palców. Uzyskanie kompaktowej i harmonijnej formy nowej Serii 9, bez uszczerbku dla osiągów i funkcjonalności notebooka było możliwe dzięki zastosowaniu specjalnie skonstruowanych od podstaw podzespołów, takich jak panel LCD, płyta główna, pamięć, klawiatura, touchpad czy wentylator. Poprzez unikalne rozwiązanie ograniczające rozmiary ramki monitora przy jednoczesnym zwiększeniu jego wymiarów o cal, możliwe stało się zastosowanie dużych ekranów 15-calowych w kompaktowym urządzeniu z segmentu najbardziej cienkich i lekkich notebooków.

Notebook Samsung Serii 9 gwarantuje znakomite osiągi dzięki zastosowaniu procesorów Intel Core i5 / i7 drugiej generacji. Komfort użytkowania wymagających aplikacji zapewnia 4GB pamięci operacyjnej DDR3/1600MHz. Zastosowanie szybkiego dysku SSD (128GB lub 256GB) zapewnia błyskawiczny dostęp do plików, a także większą niezawodność i bezpieczeństwo danych, mniejsze zużycie energii i nagrzewania się oraz cichszą pracę w porównaniu z tradycyjnymi dyskami. Użycie dysku SSD to większy komfort pracy z wieloma aplikacjami jednocześnie oraz oszczędność czasu, dzięki szybkiemu uruchamianiu systemu. Nowe notebooki Serii 9 ładuje system w rekordowym czasie 9,8 sekundy a wychodzenie ze stanu wstrzymania zajmuje mu zaledwie 1,4 sekundy.

Warto również zwrócić uwagę, że w komputerach Samsung Serii 9 zastosowano matrycę LED w technologii SuperBright Plus. Dzięki niej mogą one poszczycić się wysoką jakością wyświetlanego obrazu. Dodatkowo szeroki, 160-stopniowy kąt widzenia z każdej pozycji, zapewnia optymalne wrażenia wizualne. Zastosowanie matrycy o rozdzielczości HD+ (1600x900 px) zwiększa wygodę pracy z wieloma oknami i aplikacjami wyświetlanymi jednocześnie na ekranie. Jaśniejszy o 180 proc. ekran SuperBright Plus z powłoką antyrefleksyjną nie męczy wzroku i zapewnia znakomitą wyrazistość wyświetlanego obrazu w każdym otoczeniu.

Notebooki Samsung Serii 9 zostały wyposażone w duży, zaawansowany ClickPad, który oferuje nieporównanie większe możliwości niż tradycyjny touchpad. Szeroki na blisko 10 cm, zaopatrzony w szklaną powłokę ClickPad zapewnia większą kontrolę nad urządzeniem dzięki zastosowaniu czujnika gestów wielodotykowych.

Dzięki aplikacji Samsung Easy Settings dopasowanie notebooka do swoich potrzeb jest banalnie proste. Narzędzie umożliwia szybki wybór opcji dzięki skrótom klawiszowym i pozwala w kilku prostych krokach dopasować najbardziej potrzebne funkcje.

Aplikacja integruje się również z oprogramowaniem narzędziowym Samsung, dzięki czemu notebooki Serii 9 uruchamiają się i pracuje jeszcze szybciej. Komfort ich użytkowania podnosi także zastosowanie czujników mierzących natężenie światła otoczenia, które dostosowują optymalną jasność ekranu i podświetlenia klawiatury do warunków środowiska pracy i potrzeb użytkownika.

Notebooki Serii 9 jest już dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej od 5599 zł (model 900X3C) i 6999 zł (model 900X4C).