HP Cloud Maps to jedyne rozwiązanie w branży, które pozwala klientom dostarczać aplikacje i usługi w niezawodny, powtarzalny sposób, a zarazem ograniczyć czas poświęcany przez pracowników administracyjnych i przyspieszyć opracowywanie kompletnych ofert usługowych. W oparciu o najlepsze procedury HP i partnerów, skonfigurowane fabrycznie narzędzia dla środowiska HP CloudSystem pozwalają klientom zaoszczędzić przy projektowaniu usług dla aplikacji biznesowych tygodnie, a nawet miesiące. W rezultacie klienci mogą szybko budować predefiniowany szablon usług udostępnianych w chmurze dla popularnych aplikacji, co zwiększa elastyczność przedsiębiorstw i zapewnia usługodawcom nowe możliwości.

HP dwukrotnie rozszerzył swoją gamę rozwiązań HP Cloud Maps i oferuje teraz ponad 100 łatwych w obsłudze, fabrycznie skonfigurowanych projektów usług udostępnianych w chmurze dla takich kluczowych aplikacji jak Microsoft SharePoint czy SAP NetWeaver. Szablon usług HP Cloud Maps zapewnia klientom przewidywalne poziomy usług i zoptymalizowane środowisko, bazujące na dekadach doświadczenia HP w dziedzinie projektowania rozwiązań we współpracy z czołowymi integratorami systemów i niezależnymi producentami oprogramowania.

HP Cloud Maps opracowano z myślą o oprogramowaniu HP CloudSystem i HP Cloud Service Automation. Wzbogaca on zintegrowane, otwarte rozwiązanie HP do tworzenia usług i zarządzania nimi w chmurach prywatnych i publicznych oraz środowiskach hybrydowych.

HP Cloud Maps — szybsze udostępnianie aplikacji i optymalne zarządzanie 

Szablony HP Cloud Maps automatyzują opracowywanie usług udostępnianych w chmurze. Obejmują one: projekty infrastruktury, przepływy pracy w ramach wdrożeń aplikacji oraz bieżące zarządzanie cyklem życia, w tym również instalowanie programów korygujących, testowanie zgodności z przepisami i zarządzanie wersjami kodu. Sprawdzone projekty usług można zaimportować bezpośrednio do rozwiązania HP CloudSystem, aby szybko i bezpiecznie stworzyć szablon usług udostępnianych w chmurze klientom.

Inne funkcje nowych rozwiązań HP Cloud Maps to:

• lepsze zabezpieczenia i ograniczenie ryzyka dzięki udostępnieniu prewencyjnych reguł zapewniających zgodność z przepisami;

• zoptymalizowana wydajność i poziomy usług dzięki integracji najlepszych praktyk HP stworzonych razem z najważniejszymi producentami oprogramowania dla usług umożliwiających projektowanie infrastruktury i aplikacji;

• redukcja kosztów i czasu dzięki fabrycznie skonfigurowanym procesom projektowania i opracowywania.

Ceny i dostępność

Rozwiązania HP Cloud Maps są dostępne na całym świecie. Wiele projektów dla licznych popularnych aplikacji można pobrać jako usługi bez dodatkowych kosztów. W przypadku klientów, którzy potrzebują pomocy technicznej i zaawansowanych funkcji, szacowane ceny w Stanach Zjednoczonych zaczynają się od 10 000 USD. Dodatkowe rozwiązania HP Cloud Maps będą pojawiać się na rynku w ciągu 2012 r.

HP oferuje specjalny program, w ramach którego na projekty w zakresie przetwarzania w chmurze przeznaczone zostaną nawet 2 mld USD. Dzięki niemu klienci wdrażający najnowsze rozwiązania HP Cloud Maps mogą skorzystać z szeregu możliwości oferowanych przez dział usług finansowych HP (HP Financial Services), który świadczy usługi w zakresie leasingu i zarządzania cyklem życia zasobów.

Czytaj więcej o Cloud Computing »