Pandemia koronawirusa przyspieszyła ten proces, i wiele wskazuje na to, że rynek pracy chętnie zaadaptuje to rozwiązanie na dłużej. Dlatego przygotowaliśmy przewodnik po sprzęcie i nowoczesnych rozwiązaniach systemowych, które pozwolą zoptymalizować ten proces pod kątem finansowym. Okazuje się bowiem, że są na rynku dostępne rozwiązania, które pozwolą na bezpieczną, wygodną i tanią pracę zdalną.
Po pierwsze: bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo danych to problem, który w dużej mierze hamował pracodawców przed wprowadzaniem telepracy w swoich firmach. Część obawia się wysokich kosztów, część trudności technicznych i niedoskonałości systemów – 68 proc. dyrektorów IT uważa, że ich zabezpieczenia punktów końcowych nie są wystarczające, by powstrzymać cyberprzestępców. Ciekawym rozwiązaniem jest w tym kontekście narzędzie HP Sure Click Pro. Wykorzystuje ono wysoce skalowalną, wymuszoną sprzętowo technologię wirtualizacji punktów końcowych, aby zapewnić niezawodną ochronę przed głównymi źródłami zagrożeń, takimi jak sieć, poczta e-mail i dokumenty.
Brzmi skomplikowanie, ale takie nie jest. HP Sure Click Pro zamiast wykrywać i blokować złośliwe oprogramowanie, otwiera dokumenty i strony internetowe we własnych izolowanych środowiskach wirtualnych, niezależnie od innych środowisk i systemu operacyjnego. Złośliwe oprogramowanie jest neutralizowane i odizolowane, bez możliwości kradzieży lub uszkodzenia danych użytkownika oraz bez wpływu na system operacyjny. Jest ono usuwane po zamknięciu wirtualnego środowiska.
HP oferuje rozwiązanie HP Sure Click Pro bezpłatnie do 30 września 2020 r., aby pomóc firmom i użytkownikom indywidualnym zachować bezpieczeństwo cyfrowe podczas pracy zdalnej w obliczu obecnego kryzysu.
HP Sure Click Pro zapewnia ulepszone zabezpieczenia w porównaniu z wersją HP Sure Click, która jest dołączona do większości komputerów HP. Oferta ta dotyczy zarówno produktów HP, jak i komputerów innych firm.
Po drugie: bezpieczeństwo
Niewłasciwie zabezpieczone komputery pracowników, którzy pracują zdalnie mogą poczynić olbrzymie straty.
Stało się to bardzo widoczne podczas ostatniego ataku w 2018 roku, skierowanego na systemy BIOS kilku prestiżowych organizacji, przeprowadzonego za pomocą złośliwego oprogramowania, obecnie znanego jako LoJax. Ataki na BIOS od dawna budzą
niepokój, ponieważ mogą być praktycznie niemożliwe do wykrycia, są niezwykle trudne do usunięcia i mogą zapewnić hakerom niemal całkowitą kontrolę nad zainfekowanym komputerem.
LoJax powoduje, że po włączeniu komputera system jest podatny na atak. Oprogramowanie antywirusowe i inne rozwiązania programowe firm trzecich nie wystarczają do ochrony sieci — zwłaszcza, że nie są w stanie monitorować zmian w systemie BIOS.
Tymczasem 79 proc. firm polega tylko na takim oprogramowaniu.
Alternatywną strategią bezpieczeństwa mogą być wielowarstwowe rozwiązania zabezpieczające, które są wbudowane bezpośrednio w sprzęt. Takimi zabezpieczeniami dysponują urządzenia HP Elite, które zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie. Na przykład HP EliteBook x360, z opcjonalnymi procesorami Intel® Core™ i7 ósmej generacji, posiada funkcje bezpieczeństwa wymuszone przez sprzęt, aby zapewnić wielowarstwową ochronę, która chroni Twoją firmę z każdej strony.
Po trzecie: wygoda
Wysposażając pracowników w sprzęt do pracy zdalnej warto zadbać o to, by nie generował on dodatkowych kosztów. Pierwszym, który przychodzi w takiej sytuacji do głowy jest prąd. W tym kontekście warto przyjrzeć się monitorowi HP EliteDisplay E233, którego niskie zużycie energii zostało potwierdzone dwoma certyfikatami EPEAT® Gold i TCO Certified Edge.
Trzeba też pamiętać, że nie każdy pracownik może dysponować odpowiednim miejscem do pracy. Domowe biuro, zwłaszcza urządzane nagle niekoniecznie musi być ergonomiczne i wygodne. Wybierając odpowiedni sprzęt można jednak pomóc kręgosłupom swoich pracowników. Najnowsze modele monitorów HP EliteDisplay dysponują 4-kierunkowa regulacja: obrotu, nachylenia, wysokości i funkcja pivot – dla jeszcze większego komfortu pracy przez cały dzień.
Każdy, kto pracuje już jakiś czas zdalnie wie, że najbardziej męczącą częścią tego trybu pracy są zdalne spotkania. Także w tym zakresie z pomocą przychodzi sprzęt HP EliteDisplay, a to dzięki wbudowanej kamerze HD i głośnikom Bang & Olufsen, które zapewnią wygodę prowadzenia wirtualnych spotkań biznesowych.
Co więcej, kamera pop-up jest wysuwana z obudowy monitora – masz pewność, że korzystasz z niej tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz, a najwyższa jakość obrazu i dźwięku potwierdzona certyfikatem Skype for Business®