Dzięki darmowej aplikacji Samsung Global Goals, także ty możesz uczynić świat lepszym. Dowiedz się, w jaki sposób łatwo wesprzesz działania, w których realizowane są wartości zgodne z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Aplikacja mobilna Samsung Global Goals to efekt współpracy Samsung Electronics i Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Partnerstwo zawarte pomiędzy liderem branży elektronicznej a UNDP ma usprawnić wspieranie Celów Zrównoważonego Rozwoju, które zwane są inaczej Globalnymi Celami ONZ.

O jakich celach właściwie mówimy? Chodzi o niezwykle aktualne dzisiaj problemy, których szczególna intensyfikacja w ostatnich latach, doprowadzić może do cierpienia milionów ludzi na całym świecie. Oczywiście w pierwszej kolejności nasuwają się nam takie kwestie jak negatywne efekty zmian klimatycznych czy postępująca degradacja środowiska naturalnego.

Globalne Cele ONZ to także nierozwiązane od lat problemy, takie jak np. walka z ubóstwem, zlikwidowanie głodu na świecie czy poprawianie poziomu edukacji. Nie bez znaczenia dla ONZ jest także równouprawnienie, dostęp do czystej wody, czy działania wzmacniające pokój i sprawiedliwość na świecie.Zmieniaj świat na lepsze

Już teraz, każdy z 17 stawianych przez UNDP celów, może zostać realizowany także dzięki twojemu wsparciu. Aby wziąć czynny udział w naprawianiu świata, wystarczy zainstalować aplikację Samsung Global Goals . Obecnie jest ona dostępna do pobrania na urządzenia Galaxy S8/S8+, Note8, Galaxy S9/S9+, Note9 oraz S10. Nie muszą jednak tego robić posiadacze modeli Samsung Galaxy Note 10 – w tym modelu jest ona bowiem wgrywana domyślnie.

Korzystając z aplikacji, dowiesz się przede wszystkim o szczegółach związanych z najbardziej palącymi kwestiami współczesnego świata, które aktualnie wymagają wyjątkowego zainteresowania szerszej społeczności. Zapoznasz się tam z faktami, liczbami i szeregiem danych, aby mieć świadomość w jak istotnym dla naszej globalnej społeczności projekcie właśnie bierzesz udział.

Zdajemy sobie sprawę, że przed pobraniem „apki” chciałbyś zapewne dowiedzieć się, ile pieniędzy z twojego prywatnego portfela musisz przeznaczyć na realizacje wybranego przez siebie celu. Okazuje się, że aplikacja oferuje różne formy zaangażowania się we wsparcie Celów Zrównoważonego Rozwoju. Pierwsza to przekazywanie donacji przez użytkownika na wybrane przez niego cele za pośrednictwem oficjalnej platformy UNDP. Druga - to oglądanie treści reklamowych zaproponowanych przez aplikację. Nawet jednorazowe obejrzenie reklamy zasila fundusz do celów realizacji zadań Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju. Środki te pochodzą z budżetu firmy Samsung, która przekazuje 100% przychodów z reklam generowanych przez aplikację.

Oczywiście nie musisz specjalnie czekać na zgromadzenie odpowiedniej kwoty pochodzącej od komercyjnych podmiotów, gdyż Samsung Global Goals wyposażona została w możliwość zlecania indywidualnych płatności.

Dzięki specjalnym funkcjom, będziesz mógł na bieżąco monitorować nie tylko sumę dokonanych przez ciebie wpłat, lecz także dowiesz się, które z Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ wymagają aktualnie największego wsparcia.

Jak już zostało to wspomniane, aplikacja umożliwia ci przekazanie darowizny na wybrany przez ciebie cel. Nie musi on jednak zawsze być taki sam. To ty za każdym razem decydujesz, gdzie pragniesz skierować swoją pomoc.

Ziarnko do ziarnka

Nawet drobne czyny mogą przynieść efekt. Samsung wierzy, że małe kroki prowadzą do wielkich zmian. Firma powołuje się na swoje badania z których wynika, że 85% ludzi nie przeszkadza oglądanie reklam, jeżeli łączy się z przekazaniem pieniędzy na wspieranie dobrych celów. Jeśli więc ludzie wierzą w siłę małych czynów, w to, że poświęcenie kilku minut dziennie może mieć ogromny wpływ to aplikacja Samsung Global Goals pomaga im to zrobić.

Dodatkową motywacją do zmieniania świata na lepsze przez używanie aplikacji Samsung Global Goals będzie przemiana ekranu telefonu w swoistego rodzaju billboard. Za każdym razem, gdy sięgniesz po telefon będzie on widoczny przy włączeniu funkcji blokady ekranu jako nowa interesująca wiadomość od najbardziej wpływowych liderów świata w formie ich cytatów.

Aplikacja jest dostępna w języku polskim, do bezpłatnego pobrania w Google Play Store.-----------------------------------

Szczegółowe informacje dotyczące aplikacji można znaleźć na stronie internetowej: https://www.samsung.com/pl/apps/samsung-global-goals/. Warunki i zasady korzystania z aplikacji są dostępne w regulaminie po pobraniu Samsung Global Goals.