Końcówka roku to dobry moment na zakup nowego sprzętu biurowego. Dzięki inwestycji w nowatorski produkt możesz liczyć na korzyści w finansach i ułatwienia w pracy

Modernizację zasobów firmy najbardziej zacząć od podstawowego wyposażenia wykorzystywanego na co dzień. Pomimo upływu czasu i pojawiania się nowych rozwiązań technologicznych, wciąż najważniejszym urządzeniem w pracy przeważającej większości przedsiębiorstw jest drukarka. To ona w dużej mierze zapewnia dostęp do dokumentacji i ułatwia pracę każdemu – niezależnie od szczebla w firmowej hierarchii. Zła drukarka może skutecznie zaburzyć funkcjonowanie nawet bardzo dynamicznie rozwijających się organizacji.

Najważniejsze cechy jakie powinno spełniać takie urządzenie to efektywność i niezawodność. Sprawne i perfekcyjne wydruki nie tylko ułatwiają bieżące prowadzenie biznesu, ale też mają wpływ na reputację firmy – zarówno wśród klientów, jak i własnych pracowników. Oszczędność czasu i ułatwienie pracy personelu mają znaczny wpływ na ogólne wyniki firmy. O te przyszłoroczne warto zadbać już w ostatnim miesiącu 2019 r. Właśnie dlatego przed końcem roku warto wziąć pod uwagę zakup urządzenia wielofunkcyjnego HP Never Stop 1200w, które łączy ze sobą wysoką jakość wykonania, prostotę obsługi i opłacalność. Zainwestowanie w takie urządzenie szybko przełoży się na wyższą jakość pracy firmy, a zakup jeszcze w grudniu spowoduje, że poniesiony wydatek nie będzie odczuwalny dla budżetu przedsiębiorstwa.

HP Never Stop 1200w to urządzenie specjalnie zaprojektowane na potrzeby małego i średniego biznesu i jednocześnie najbardziej wydajna drukarka laserowa dostępna na rynku. Wydatek na jej zakup nie przekroczy 1100 zł – a możliwość wliczenia go w koszty, jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność inwestycji.

Monochromatycznie (wyłącznie w czerni) urządzenie jest w stanie, jak zaznacza w opisie produktu producent, wydrukować nawet pięć tysięcy stron bez uzupełniania tonera. Jedno standardowe doładowanie wystarcza natomiast na 2,5 tys. kartek. Możliwości drukarki z sukcesem zaspokoją zatem potrzeby większości małych i średnich firm. Co ciekawe, urządzenie wielofunkcyjne HP jako pierwsze zrywa z tradycyjnymi kartridżami doładowującymi toner tuszem. W zamian firma proponuje specjalne strzykawki, znacznie łatwiejsze w obsłudze i przyjaźniejsze dla użytkowników.

Największą zaletą takiego rozwiązania jest czystość i brak bałaganu w miejscu pracy – kartridże zawsze powodowały bowiem ryzyko zabrudzeń czy problemów technicznych wynikających z nieprawidłowej instalacji. Ładowanie strzykawką jest proste, a także proekologiczne, ponieważ finalnie odpadów jest zauważalnie mniej. Cały proces zajmuje zaledwie kilkanaście sekund, co zarazem sprawia, że zamiast długotrwałej przerwy w działaniu, przywrócenie urządzenia do użytku po uzupełnieniu braków jest niezwykle krótkie. Brak przestojów w drukowaniu oznacza bardziej efektywną pracę.

Równocześnie należy pamiętać, że największy koszt podczas eksploatacji drukarki związany jest z zakupem materiałów uzupełniających brakujący toner. Strzykawki, pomimo tego, że to dość innowacyjne rozwiązanie, kosztują zaledwie 49 zł za sztukę. Jak podaje producent, pozwalają na oszczędność nawet 80 proc. środków w porównaniu do innych, konkurencyjnych drukarek laserowych dostępnych na rynku. W rezultacie koszt jednej zadrukowanej kartki formatu A4 to jedynie dwa grosze – trudno więc o tańszą alternatywę. Dzięki temu nie trzeba uciekać się do nieoryginalnych zamienników – zazwyczaj mniej wydajnych, zawierających toner gorszej jakości czy zwiększających prawdopodobieństwo usterek.

O tym, że HP Never Stop 1200w powstał z myślą o firmach świadczy również możliwość zdalnego sterowania urządzeniem przy pomocy aplikacji mobilnej HP Smart – dostosowanej zarówno do Androida jak i urządzeń z oprogramowaniem iOS. Umożliwia ona szybkie bezprzewodowe połączenie z drukarką – można koordynować jej pracę zdalnie poprzez zlecanie do druku dokumentów nawet będąc poza miejscem pracy. To idealne rozwiązanie dla osób przebywających w delegacjach czy korzystających z możliwości home office.

HP Smart to także platforma służąca szybkiej i bezprzewodowej wymianie dokumentacji – posiada funkcję pobierania plików z chmur czy serwisów społecznościowych. Zmniejsza zatem ryzyko zagubienia potrzebnych dokumentów. Zawiera też w sobie inteligentny skaner – wystarczy z poziomu telefonu wysłać zdjęcie przeznaczone do skanowania, a urządzenie za nas ustawi odpowiednią jakość i parametry pozwalające na swobodny odczyt treści. Dodatkowo, HP Smart w porę uprzedzi nas o niedoborach tonera czy papieru. Dzięki temu urządzenie nie zakończy swej pracy w najmniej pożądanym przez nas momencie, gdy szczególnie ważne jest błyskawiczne otrzymanie wydruku.

GRK

Materiał powstał we współpracy z HP Polska