innogy Polska oraz hub:raum czyli Centrum Innowacyjności dla startupów na wczesnym etapie rozwoju, stworzone przez Deutsche Telekom (T-Mobile), zapraszają startupy do nowego programu – WARP Empower Space.

Celem jest znalezienie nowych rozwiązań w obszarach związanych z działalnością innogy Polska oraz hub:raum. Program zakłada wyłonienie dwóch startupów i dostarczenie im niezbędnych narzędzi oraz know-how, dzięki którym ich produkty lub usługi, szybko osiągną gotowość do wdrożenia na rynkach energii i usług telekomunikacyjnych.

Do podjęcia współpracy w ramach programu poszukiwane są startupy specjalizujące się w obszarach takich jak smart living, smart city, smart home, inteligentne wykorzystywanie energii, ENERNET. Co ważne, wymieniony katalog nie jest zamknięty. Do współpracy zapraszani są również przedsiębiorcy, mający do zaoferowania inne nieszablonowe rozwiązania, które mogą zadziwić rynek i zmienić miejsca, w których żyjemy i pracujemy.

hub:raum przez cztery lata swojej działalności zyskał zasoby, doświadczenie i unikalną w skali europejskiej wiedzę w zakresie rozwoju działalności startupów. Możemy śmiało powiedzieć, że czyni nas to ekspertami w zakresie akceleracji projektów startupowych, zarówno tych z obszaru telekomunikacji, jak i innych, związanych z nowymi technologiami. Ale to nie koniec naszych atutów. Z całą pewnością są nimi także nowoczesna i przestronna powierzchnia biurowa w Krakowie oraz fantastyczna atmosfera pracy w młodym i energicznym zespole. - dodaje Jakub Probola, szef hub:raum dla Europy Środkowo-Wschodniej.

Udział w programie jest bezpłatny i nie wymaga od startupów wniesienia własnego kapitału, a prawa własności intelektualnej pozostaną po ich stronie.