statystyki

Nowelizacja ustawy nie rozwiąże problemów właścicieli garaży

autor: Patryk Słowik28.01.2015, 18:00
Trudno wyobrazić sobie, że np. 100 osób dysponujących miejscami parkingowymi w garażu przyjmie jednomyślnie określone stanowisko.

Trudno wyobrazić sobie, że np. 100 osób dysponujących miejscami parkingowymi w garażu przyjmie jednomyślnie określone stanowisko.źródło: ShutterStock

Nowelizacja ustawy o własności lokali ma uregulować sytuację prawną osób posiadających miejsca parkingowe w garażach należących do wspólnoty mieszkaniowej. Ale ich wpływ na jej uchwały nadal może być ograniczone.

O zmianę w ustawie o własności lokali (t.j. Dz.U. z 2000 r. nr 80, poz. 903) wielokrotnie apelowała rzecznik praw obywatelskich. Jak wskazywała, właściciele wielostanowiskowych lokali garażowych byli wielokrotnie pozbawieni możliwości głosowania nad uchwałami podejmowanymi przez wspólnoty mieszkaniowe. Chodzi o to, że w sytuacjach, w których jest wielu współwłaścicieli jednego lokalu (dotyczy to przede wszystkim garaży), nie wiadomo, czy muszą oni głosować łącznie i iloma głosami dysponują. Często więc nie korzystają z tego prawa w ogóle.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie