statystyki

Nowelizacja ustawy nie rozwiąże problemów właścicieli garaży

autor: Patryk Słowik28.01.2015, 18:00
Trudno wyobrazić sobie, że np. 100 osób dysponujących miejscami parkingowymi w garażu przyjmie jednomyślnie określone stanowisko.

Trudno wyobrazić sobie, że np. 100 osób dysponujących miejscami parkingowymi w garażu przyjmie jednomyślnie określone stanowisko.źródło: ShutterStock

Nowelizacja ustawy o własności lokali ma uregulować sytuację prawną osób posiadających miejsca parkingowe w garażach należących do wspólnoty mieszkaniowej. Ale ich wpływ na jej uchwały nadal może być ograniczone.

O zmianę w ustawie o własności lokali (t.j. Dz.U. z 2000 r. nr 80, poz. 903) wielokrotnie apelowała rzecznik praw obywatelskich. Jak wskazywała, właściciele wielostanowiskowych lokali garażowych byli wielokrotnie pozbawieni możliwości głosowania nad uchwałami podejmowanymi przez wspólnoty mieszkaniowe. Chodzi o to, że w sytuacjach, w których jest wielu współwłaścicieli jednego lokalu (dotyczy to przede wszystkim garaży), nie wiadomo, czy muszą oni głosować łącznie i iloma głosami dysponują. Często więc nie korzystają z tego prawa w ogóle.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie