statystyki

Wrocław, Bydgoszcz, Poznań przyjazne deweloperom

autor: Marcin Wybranowski27.10.2020, 19:00
Ostatnim z badanych przez związek elementów był stopień pokrycia miast planami zagospodarowania przestrzennego.

Ostatnim z badanych przez związek elementów był stopień pokrycia miast planami zagospodarowania przestrzennego.źródło: ShutterStock

Jedynie 10,53 proc. z tysiąca wydanych w 2019 r. w miastach wojewódzkich decyzji o warunkach zabudowy (WZ) i zagospodarowania terenu dotyczących wielorodzinnych inwestycji mieszkaniowych zostało przygotowane w ustawowym terminie – do 60 dni.

To najsłabszy wynik od 2016 r. 42 proc. decyzji WZ inwestorzy otrzymali w czasie od 61 do 180 dni. Jedna na cztery (25,90 proc.) była procedowana dłużej niż 180 dni, ale krócej niż rok. Takie informacje wynikają z X edycji rankingu miast przygotowywanego przez Polski Związek Firm Deweloperskich (PZFD).

Najbardziej terminowa w zakresie wydawania WZ była Bydgoszcz, gdzie prawie 43 proc. rozstrzygnięć zostało wydanych w ustawowym terminie. Na dalszych pozycjach znalazły się Lublin (37,84 proc. decyzji w terminie) i Łódź (37,50 proc.). Powodów do zadowolenia nie mają Katowice, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Zielona Góra i Kraków, gdzie żadnych WZ nie udało się wydać w ciągu 60 dni.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie