Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Jak uzyskać dofinansowanie na badania i rozwój

Firmy, które zamierzają współpracować z jednostkami naukowymi na większą skalę, mogą ubiegać się o dofinansowanie na Projekty aplikacyjne. Powinny one obejmować badania przemysłowe i prace rozwojowe albo prace rozwojowe i dotyczyć innowacji produktowej bądź procesowej. Szczegółowy opis zakresu i zasad działań w obu kategoriach znajduje się w dokumentacji konkursowej. W najbliższym czasie – 7 i 19 września – w warszawskim hotelu Marriott odbędą się bezpłatne spotkania informacyjne dotyczące konkursu (szczegóły na www.ncbr.gov.pl). Wsparcia udziela Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Na dotację mogą liczyć przedsięwzięcia realizowane przez konsorcja, które składają się z co najmniej jednej jednostki naukowej oraz co najmniej jednego przedsiębiorstwa. Maksymalnie w konsorcjum zaangażowanych może być pięć podmiotów. Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych projektów wynosi 2 mln zł, a maksymalna 10 mln zł.
Firmy, które zamierzają współpracować z jednostkami naukowymi na większą skalę, mogą ubiegać się o dofinansowanie na Projekty aplikacyjne. Powinny one obejmować badania przemysłowe i prace rozwojowe albo prace rozwojowe i dotyczyć innowacji produktowej bądź procesowej. Szczegółowy opis zakresu i zasad działań w obu kategoriach znajduje się w dokumentacji konkursowej. W najbliższym czasie – 7 i 19 września – w warszawskim hotelu Marriott odbędą się bezpłatne spotkania informacyjne dotyczące konkursu (szczegóły na www.ncbr.gov.pl). Wsparcia udziela Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Na dotację mogą liczyć przedsięwzięcia realizowane przez konsorcja, które składają się z co najmniej jednej jednostki naukowej oraz co najmniej jednego przedsiębiorstwa. Maksymalnie w konsorcjum zaangażowanych może być pięć podmiotów. Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych projektów wynosi 2 mln zł, a maksymalna 10 mln zł. / ShutterStock
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama

Reklama

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

  Reklama

  Reklama
  Reklama

  Zobacz więcej

  image for background

  Przejdź do strony głównej