statystyki

Polityk PiS został rzecznikiem małych i średnich firm

autor: Patryk Słowik25.06.2018, 07:44; Aktualizacja: 25.06.2018, 08:34
Kandydaturę Abramowicza zgłosiła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz

Kandydaturę Abramowicza zgłosiła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewiczźródło: ShutterStock

Pod koniec 2016 r. zapewniano, że wybrana zostanie apolityczna osoba, najlepiej prawnik lub doświadczony ekonomista. Dzisiaj już wiemy, że rzecznikiem polskiego drobnego i średniego biznesu będzie poseł Prawa i Sprawiedliwości, magister inżynier mechaniki.

Premier Mateusz Morawiecki powołał w piątek na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Adama Abramowicza.

Idea nowo tworzonej instytucji w ciągu niespełna dwóch lat przeszła wiele zmian. W listopadzie 2016 r. Mateusz Morawiecki zapowiadał, że rzecznik będzie reprezentował wszystkich przedsiębiorców. Dziś już wiemy, że tylko małych i średnich. Pierwotnie chciano wyposażyć rzecznika w ogrom uprawnień. Kluczowym miała być możliwość wstrzymania kontroli przeprowadzanej przez państwowe organy kontrolne u przedsiębiorcy, jeśli obrońca biznesu uznałby, że jest ona prowadzona niezgodnie z przepisami. W ostatecznej wersji ustawy o rzeczniku małych i średnich przedsiębiorców (Dz.U. z 2018 r. poz. 648) jednak tę możliwość skasowano. Będzie on w praktyce pełnił przede wszystkim funkcję opiniodawczo-informacyjną.


Pozostało jeszcze 54% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • StAAbrA(2018-06-25 23:47) Zgłoś naruszenie 10

  Czekamy na ministerstwo MiŚ-ów ... W końcu te dziesiątki tysięcy nowych obywateli muszą gdzieś pracować ... No i , przy okazji , znów nam średnia zarobków POdskoczy .

  Odpowiedz
 • pf(2018-06-26 07:48) Zgłoś naruszenie 00

  "Będzie on w praktyce pełnił przede wszystkim funkcję opiniodawczo-informacyjną." - kolejna wydmuszka. To przepraszam bardzo, w ministerstwie Rozwoju (czy jak to się tam teraz nazywa) lub u Pani EMilewicz nie ma analityków, żeby zbierać informacje i tworzyć opinie?

  Odpowiedz
 • DDASFEE(2018-06-30 18:20) Zgłoś naruszenie 00

  KTO Z PiSEM TEGO NAGRODZIM, KTO NIE,TEGO ZNISZCZYM,CHA,CHA!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane