Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

5 zmian, jakie PiS chce wprowadzić w mediach publicznych

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Nowe media narodowe Po zmianach wprowadzonych przez PiS, powstaną nowe media określane jako narodowe. Instytucjami mediów narodowych mają być Polskie Radio i Telewizja Polska z oddziałami regionalnymi/terenowymi oraz Polska Agencja Prasowa. Ustawa medialna PiS wymienia szereg zadań mediów narodowych, jakie wynikają z misji publicznej, w tym między innymi: pozyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy, kultywowanie tradycji narodowej oraz wartości patriotycznych i humanistycznych, popularyzowanie różnych form obywatelskiej aktywności czy ułatwianie dostępu do obiektywnej informacji oraz tworzenie warunków pluralistycznej debaty o sprawach publicznych. Szczegóły projektu znajdziesz tutaj>> Ponadto media narodowe będą musiały respektować chrześcijański system wartości, przyjmując za podstawę uniwersalne zasady etyki.
Nowe media narodowe Po zmianach wprowadzonych przez PiS, powstaną nowe media określane jako narodowe. Instytucjami mediów narodowych mają być Polskie Radio i Telewizja Polska z oddziałami regionalnymi/terenowymi oraz Polska Agencja Prasowa. Ustawa medialna PiS wymienia szereg zadań mediów narodowych, jakie wynikają z misji publicznej, w tym między innymi: pozyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy, kultywowanie tradycji narodowej oraz wartości patriotycznych i humanistycznych, popularyzowanie różnych form obywatelskiej aktywności czy ułatwianie dostępu do obiektywnej informacji oraz tworzenie warunków pluralistycznej debaty o sprawach publicznych. Szczegóły projektu znajdziesz tutaj>> Ponadto media narodowe będą musiały respektować chrześcijański system wartości, przyjmując za podstawę uniwersalne zasady etyki. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(4)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Czego i dlaczego boja sie Mafiozi z PO
  2016-05-21 17:43:23
  Zgodnie z planem przygotowanym przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, odpowiedzialny rozwój ma się opierać na pięciu filarach: reindustrializacji, rozwoju innowacyjnych firm, kapitale dla rozwoju, ekspansji zagranicznej, zrównoważonym rozwoju społecznym i regionalnym. Wicepremier zaczął swoją wypowiedź od oceny ostatnich 27 lat rozwoju Polski oraz analizy obecnej sytuacji naszego kraju. "Dzisiaj państwo polskie jest zadłużone na ponad 100 procent rocznie przyrostu PKB, bo przez ostatnie 27 lat rozwijaliśmy się na kredyt. Co roku musimy wypłacać zagranicę 90 miliardów złotych. Więc gdyby nie zależność wobec zagranicy nie mielibyśmy problemy z deficytem. (..) Japonia jest bardzo zadłużona, ale u swoich obywateli. Ja wolałbym być tak zadłużonym jak Japonia niż mieć mniejszy dług jak Polska, ale pozostający w rękach obcego kapitału".
  1
  pokażodpowiedzi (1)
 • trocki
  2016-05-21 16:52:23
  telewizja publiczna nadaje się tylko nacxhguj
  1
 • gorszy sort
  2016-05-22 11:57:54
  to nalezy sprzedać jak górnictwo nikt reżimowj tv nie bedzie ogladał
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej