Aby zobaczyć w telewizji wszystkie 51 meczów, trzeba zapłacić 79 zł. To koszt pełnego pakietu na mistrzostwa Europy oferowanego przez Polsat. Za darmo zobejrzymy 24 mecze w otwartym Polsacie, a w TVP – 11.
Wśród 24 spotkań, które będą transmitowane w Polsacie, są m.in. mecz otwarcia, wszystkie spotkania Polaków w każdej fazie turnieju, cztery mecze 1/8 finału, wszystkie ćwierćfinały, obydwa półfinały i finał. Polsat zdecydował, że każdego dnia w otwartym, ogólnopolskim kanale pokaże jedno spotkanie, a 26 czerwca – dwa. Telewizja Polska wykupiła sublicencję, na podstawie której zobaczymy 11 meczów Euro 2016. W TVP1 będą to cztery spotkania fazy grupowej – mecz otwarcia Francja – Rumunia (10 czerwca) oraz trzy mecze reprezentacji Polski – z Irlandią Północną (12 czerwca), Niemcami (16 czerwca) oraz Ukrainą (21 czerwca). Oprócz tego na antenie Jedynki będzie można zobaczyć dwa mecze 1/8 finału, dwa 1/4 finału, oba półfinały oraz finał.
Polsat uruchomi nowe kanały Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3, na których będą transmitowane wszystkie mecze. Jeśli jest się posiadaczem Cyfrowego Polsatu, to ten pakiet będzie darmowy w przypadku przedłużenia umowy o dwa lata. Nowe kanały z wszystkimi meczami Euro 2016 będą dostępne bezpłatnie, także dla klientów oferty internetowej – nowych i przedłużających umowę. Ci abonenci, którzy będą chcieli pozostać przy obecnych umowach, będą mogli kupić pakiet gwarantujący dostęp do Polsatu Sport 2 i Polsatu Sport 3 na czas Euro 2016 za 79 zł. Mecze ME będzie można oglądać też w internecie. Koszt to 99 zł. Nowe programy będą również dostępne w kablówkach (w UPC za 99 zł) i w nc+. TVP swoje 11 spotkań, do których nabyła prawa, pokaże też na stronie Sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Stream.