Podczas tegorocznej gali Grand Press zostanie wręczona nagroda Grand Press Economy. Otrzyma ją dziennikarz wyróżniający się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych, wysoką jakością publikowanych materiałów - czytamy na press.pl.

Nominowanych wskazuje redakcja „Press” po konsultacji z szefami redakcji mediów zajmujących się ekonomią, gospodarką i finansami, dziennikarzami i ekspertami ekonomicznymi. Ostatecznego zwycięzcę Grand Press Economy wskaże redakcja „Press” – organizator konkursu Grand Press i głosowania na Dziennikarza Roku. Wyniki zostaną ogłoszone 11 grudnia 2014 roku w Warszawie.

W uzasadnieniu do nominacji Rafała Wosia czytamy:

Z wielką publicystyczną dojrzałością oprowadza czytelników po meandrach ekonomii, wyjaśniając im rolę, jaką odgrywa ona w życiu państwa i jego obywateli. Rozświetla ciemne strony polskiej transformacji gospodarczej, zmusza do krytycznego spojrzenia na powszechnie dominujące poglądy. W książce „Dziecięca choroba liberalizmu” udowadnia, że rozwiązania dla polskiej gospodarki, które większość opinii publicznej przedstawia jako słuszne i bezalternatywne, wcale takie nie są.

Poza Rafałem Wosiem wśród nominowanych znaleźli się: Paweł Blajer (TVN24 Biznes i Świat), Bartek Godusławski (PAP Biznes) i Maciej Samcik (Wyborcza.pl).

Gratulujemy!