Teatr Telewizji nie zniknie z Programu I TVP, zapewnia publiczny nadawca. Członek zarządu TVP, Marian Zalewski, na spotkaniu w ZASP powiedział, że wprawdzie redakcja została zlikwidowana, ale nie do końca, bo powstaje nowa w kanale Kultura. Aktorzy, reżyserzy i scenarzyści odnieśli się do tego ze sceptycyzmem wskazując, że w Polsce małomiasteczkowej i wiejskiej nie ma powszechnego zwyczaju oglądania tego kanału, podczas gdy Program I oznacza ogromną widownię. Przypominali o misji.

Marian Zalewski mówił, że zarząd TVP wprowadza zmiany w strukturze organizacyjnej spółki, szukając oszczędności, ale poniedziałkowe spotkania z Teatrem Telewizji w „ Jedynce” na pewno pozostaną w ramówce. Zaplanowano 10 premier. Jeśli znajdą się pieniądze, będzie ich więcej.
Nową redakcją, zajmującą się teatrem i pracującą dla wszystkich anten, która powstaje w kanale TVP Kultura, pokieruje Wojciech Majcherek. Informacyjnej Agencji Radiowej powiedział on, że konkretne decyzje co do przyszłości nie zapadły, ale zostaną wyemitowane te premiery, które przygotowano wcześniej. W listopadzie zostanie pokazany spektakl sensacyjny teatru Kobra, na żywo.

Do spotkania w ZASPie doszło z inicjatywy zarządu TVP, ale pierwotnym powodem był list członków Związku zaniepokojonych zmianami wprowadzanymi w Telewizji Polskiej. W trakcie dyskusji przestrzegali oni przed rezygnacją ze spektakli Teatru Telewizji na rzecz prostych transmisji z teatrów, czym chwali się TVP. „To nie to samo co mecz piłki nożnej, tego się nie da robić w ten sposób bez uszczerbku na jakości”, tłumaczyli. Podkreślali jednocześnie, że przeniesienie spektaklu na przykład ze sceny w Opolu do Teatru Telewizji jest pracochłonne, wyłącza dany teatr na kilka dni i podnosi koszty.