W wojnie pomiędzy telekomami wszystkie chwyty dozwolone. Boleśnie przekonał się o tym Polkomtel, który kilka dni temu został pozwany przez Telekomunikacje Polską (Orange Polska) za serię reklam, w których usługa LTE Plusa została porównana do Neostrady.

Cała sprawa dotyczy reklamy promującej nową ofertę Plusa pod hasłem: „Zmień internet domowy na Plusa. Internet w Plusie szybszy od Neostrady”. Informacje o tym, że usługa LTE w Plusie jest szybsza od internetu oferowanego przez TP, operator zaczerpnął z rankingu przygotowanego przez branżowy portal Speedtest.pl

Najwyraźniej Orange nie jest zadowolone z wyników owego rankingu, jak również z reklamy porównującej oferty dwóch operatorów. Firma żąda natychmiastowego wstrzymania kampanii reklamowej. W informacji prasowej przesłanej przez Polkomtela czytamy, że TP złożyła już równoległe wnioski o zabezpieczenie roszczeń w kilku sądach w różnych miastach (m.in. w Warszawie, Gdańsku, Bydgoszczy i Koszalinie).

Reklama

„Nie świadczy to najlepiej o pewności siebie autorów wniosku. Tym bardziej, że w postępowaniu zabezpieczającym nie trzeba udowodnić zarzutów i wystarczy je tylko uprawdopodobnić a możliwość obrony przez atakowanego jest bardzo ograniczona" – czytamy w komunikacie Polkomtela.

Polkomtel zaapelował również do rywali z Orange o konkurowanie na oferty, a nie na ilość wniosków składanych do sądu.