Nowym prezesem Nocowanie.pl od stycznia 2021 roku zostanie Tomasz Machała, z kolei Rafał Warecki objął funkcję prezesa Domodi, a prezesem serwisu Homebook został Aleksander Kusz, prezes spółek Totalmoney i Extradom, podała Grupa WP.

"Tomasz Machała pracuje w Wirtualnej Polsce od 2016 roku. Pełnił stanowiska redaktora naczelnego i wiceprezesa spółki odpowiedzialnego za rozwój produktu wydawniczego i wideo. W lutym 2020 został prezesem spółki Netwizor rozwijającej w WP platformę telewizyjną WP Pilot. Przeprowadził udaną transformację WP Pilota z serwisu AVOD w SVOD" - czytamy w komunikacie.

Aleksander Kusz w 2011 roku objął stanowisko prezesa Money.pl. W 2014 roku był odpowiedzialny za wprowadzenie serwisu w struktury Wirtualnej Polski. W ramach holdingu budował finansowy e-commerce, poprzez akwizycję Totalmoney i Finansowysupermarket. Przeprowadził transformację Totalmoney z modelu B2B do B2C. Wdrożył strategię user first, tworząc z tego serwisu lidera w finansowym e-commerce. Od lutego 2020 roku pełni też funkcję prezesa Extradom, największego agregatora gotowych projektów domów w Polsce, podano także.

"Rafał Warecki z Wirtualną Polską jest związany od 2015 roku. Zarządzał rozwojem produktów w kategoriach Motoryzacja, Technologie i Biznes. Koordynował przejęcie i włączenie do struktur holdingowych spółek Dobreprogramy w 2018 roku oraz Autocentrum w 2019 roku, stając na ich czele jako prezes zarządu. Od marca 2020 roku odpowiadał za strategię, rozwój i bieżące wyniki wszystkich produktów wydawniczych Wirtualnej Polski Media jako dyrektor Publishing Product" - czytamy dalej.

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej - Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii - np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej - np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym - np. Pudelek. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.