Na telewizję i internet poświęcamy więcej czasu niż przed pandemią. Czy trend uda się utrzymać?

autor: Elżbieta Rutkowska07.05.2020, 08:09; Aktualizacja: 07.05.2020, 08:09
pilot, telewizja, tv

Wpływy reklamowe stacji telewizyjnych spadły w kwietniu o 29 proc.źródło: ShutterStock

Media, których popularność wzrosła w okresie najostrzejszych ograniczeń, nie oddają pola mimo złagodzenia restrykcji. Pytanie, czy trend uda się utrzymać dłużej i jak zareagują na to reklamodawcy.

Na dwa najważniejsze kanały komunikacji, czyli telewizję i internet, poświęcamy wyraźnie więcej czasu niż przed pandemią. – Co ciekawe, zmienia się też profil użytkowników obu mediów. Do telewizji wracają młodsi widzowie, a w internecie mamy coraz więcej starszych użytkowników – zauważa Anna Kuropatwa, dyrektor ds. strategii w Havas Media Group.

Havas w drugiej połowie marca i na początku kwietnia badał nasze podejście do mediów. Obie fale badania (uczestniczyły w nich grupy po 1000 respondentów) wskazały, że w czasie lockdownu w największym stopniu wzrosła popularność telewizji i największych portali. Telewizję częściej niż przed epidemią zaczęło oglądać ponad 40 proc. ankietowanych.


Pozostało jeszcze 87% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Werter(2020-05-14 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    Włączcieżesz myślenie! Skoro ludzie siedzą w domach, nie można pójść do pubu czy na koncert to oczywiste że mają więcej czasu na tv i internet. A jak będą mogli wyjść to tego czasu będzie mniej, tak trudno się domyślić? hahaha :)))

    Odpowiedz
  • StAAbrA (2020-05-07 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    To prawda .... Ja też już jestem w telewizyjnym fan clubie - a konkretnie w rodzince miłośników tzw. telewizji nsyf+ .... , a jeszcze konkretniej , przepadam za serialem pt. "Brak Sygnału" .... Mówię wam , boki zrywać ...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane