statystyki

Na telewizję i internet poświęcamy więcej czasu niż przed pandemią. Czy trend uda się utrzymać?

autor: Elżbieta Rutkowska07.05.2020, 08:09; Aktualizacja: 07.05.2020, 08:09
pilot, telewizja, tv

Wpływy reklamowe stacji telewizyjnych spadły w kwietniu o 29 proc.źródło: ShutterStock

Media, których popularność wzrosła w okresie najostrzejszych ograniczeń, nie oddają pola mimo złagodzenia restrykcji. Pytanie, czy trend uda się utrzymać dłużej i jak zareagują na to reklamodawcy.

Na dwa najważniejsze kanały komunikacji, czyli telewizję i internet, poświęcamy wyraźnie więcej czasu niż przed pandemią. – Co ciekawe, zmienia się też profil użytkowników obu mediów. Do telewizji wracają młodsi widzowie, a w internecie mamy coraz więcej starszych użytkowników – zauważa Anna Kuropatwa, dyrektor ds. strategii w Havas Media Group.

Havas w drugiej połowie marca i na początku kwietnia badał nasze podejście do mediów. Obie fale badania (uczestniczyły w nich grupy po 1000 respondentów) wskazały, że w czasie lockdownu w największym stopniu wzrosła popularność telewizji i największych portali. Telewizję częściej niż przed epidemią zaczęło oglądać ponad 40 proc. ankietowanych.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Werter(2020-05-14 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    Włączcieżesz myślenie! Skoro ludzie siedzą w domach, nie można pójść do pubu czy na koncert to oczywiste że mają więcej czasu na tv i internet. A jak będą mogli wyjść to tego czasu będzie mniej, tak trudno się domyślić? hahaha :)))

    Odpowiedz
  • StAAbrA (2020-05-07 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    To prawda .... Ja też już jestem w telewizyjnym fan clubie - a konkretnie w rodzince miłośników tzw. telewizji nsyf+ .... , a jeszcze konkretniej , przepadam za serialem pt. "Brak Sygnału" .... Mówię wam , boki zrywać ...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane