statystyki

Anteny wciąż podtrzymują tradycyjną telewizję

autor: Elżbieta Rutkowska12.12.2019, 08:30; Aktualizacja: 12.12.2019, 08:41
pilot, telewizja, tv

Sygnał telewizyjny przesyłany drogą naziemną będzie w przyszłym roku odbierało co najmniej 450 mln gospodarstw domowych na świecie – przewiduje Deloitte w najnowszej edycji raportu „Prognozy dla sektora technologii, mediów i telekomunikacji”.źródło: ShutterStock

Sygnał telewizyjny przesyłany drogą naziemną będzie w przyszłym roku odbierało co najmniej 450 mln gospodarstw domowych na świecie – przewiduje Deloitte w najnowszej edycji raportu „Prognozy dla sektora technologii, mediów i telekomunikacji”.

Przekłada się to na 1,6 mld osób. Autorzy raportu zaznaczają, że w najbardziej optymistycznym wariancie odbiorców telewizji naziemnej w 2020 r. może być nawet 2 mld – mimo coraz silniejszej pozycji internetowych serwisów wideo, które odbierają widzów tradycyjnym mediom.

Prognoza jest oparta na danych z 83 krajów zamieszkałych przez 6,6 mld osób. Najwięcej odbiorców telewizji naziemnej będzie w przyszłym roku w Indonezji – 251 mln. W zajmujących drugie miejsce Indiach – 130 mln. Pierwszą dziesiątkę globalnego rankingu zamykają Włochy – 42 mln – najwyżej plasujący się kraj europejski. Globalnie użytkowników anten jest o ok. połowę więcej od łącznej liczby osób, które korzystają z tradycyjnej telewizji w inny sposób – głównie za pośrednictwem platform satelitarnych lub sieci kablowych.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • e13(2019-12-18 22:16) Zgłoś naruszenie 10

    I czemu się dziwić. Tradycyjna telewizja, przesyłana drogą radiową, ma wiele zalet. Chroni Twoją wolność. Jest wolna od inwigilacji. Nadawca sygnału nie wie co i kiedy oglądasz. (A w przypadku telewizji internetowej jesteś zmierzony i zważony). Tradycyjny sygnał telewizyjny, o stałej jakości, wędruje tylko w jedną stronę - do widza. Przy telewizji internetowej sygnał wędruje do widza i od widza, przepustowość łącza internetowego dzieli się między różne urządzenia, więc ilość przesłanych danych czyli jakość się waha. Telewizja tradycyjna może trafić w tej samej jakości do nieograniczonej liczby widzów. Jeśli w tym samym czasie wiele osób ogląda telewizję internetową, sprzęt może nie nadążyć wysłać im danych - pojawiają się lagi i inne utrudnienia w odbiorze. Telewizja tradycyjna to niższy koszt. Bo płacisz tylko abonament za nadawany program, podczas gdy przy telewizji internetowej musisz opłacać dodatkowo łącze internetowe (a jak łączysz się mobilnie to nawet za pojedyncze megabajty). Telewizja tradycyjna łączy ludzi - wszyscy oglądają na danym kanale to samo - osoby z różnych miejsc będą mieć wspólne tematy do rozmów, w tym samym czasie. Przy telewizji internetowej - każdy ogląda to co chce, co jest teoretycznie dopasowane do jego gustu. Ale nic więcej! Telewizja internetowa zamyka ludzi na filmy i programy dla nich nowe i z poza ich kręgu zainteresowań - lubisz fantastykę - oglądasz tylko fantastykę. Telewizja tradycyjna widza rozwija na wielu płaszczyznach a internetowa utrwala na jednej płaszczyźnie. Telewizja tradycyjna uczy zarządzania czasem, cierpliwości, wytrwałości i wyboru. Telewizja internetowa widza rozleniwia - dostaje co chce i kiedy chce.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane