statystyki

Facebook zapowiada kontrolę niektórych treści. O czym już nie porozmawiasz ?

autor: Paulina Nowosielska17.09.2019, 10:07; Aktualizacja: 17.09.2019, 10:47
Koniec internetowych porad mówiących, jak się okaleczać, głodzić czy popełnić samobójstwo. FB zapowiada głęboką kontrolę takich treści. NASK szuka rozwiązań.

Koniec internetowych porad mówiących, jak się okaleczać, głodzić czy popełnić samobójstwo. FB zapowiada głęboką kontrolę takich treści. NASK szuka rozwiązań.źródło: ShutterStock

Koniec internetowych porad mówiących, jak się okaleczać, głodzić czy popełnić samobójstwo. FB zapowiada głęboką kontrolę takich treści. NASK szuka rozwiązań.

Tylko od kwietnia do czerwca tego roku Facebook interweniował 1,5 mln razy w sprawie treści dotyczących samobójstw i samookaleczeń. W tym czasie na Instagramie było ponad 800 tys. takich sytuacji – wynika z danych opublikowanych przez internetowego giganta.

Firma chce w związku z tym zaostrzyć politykę dotyczącą prezentacji skutków samookaleczeń, wykluczyć tego typu treści z sekcji Explore w Instagramie, zaostrzyć zasady dotyczące treści promujących zaburzenia odżywiania. Zamierza również głębiej przyjrzeć się temu, w jaki sposób ludzie rozmawiają w mediach społecznościowych o samobójstwach. Na razie, w ramach prewencji, publikuje na swoich stronach przeznaczonych dla polskich użytkowników numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111.

Telefon wciąż dzwoni


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane