statystyki

Od kampanii do kampanii, czyli TVP w trendzie wzrostowym

autor: Elżbieta Rutkowska24.06.2019, 07:33; Aktualizacja: 24.06.2019, 08:32
Festiwal w Opolu zamknął wiosenny sezon w głównych stacjach telewizyjnych.

Festiwal w Opolu zamknął wiosenny sezon w głównych stacjach telewizyjnych.źródło: ShutterStock

Pozycja prezesa TVP Jacka Kurskiego nigdy jeszcze nie była tak mocna. Sprzyjają mu oglądalność, hojny budżet państwa – i przede wszystkim wygrane wybory.

Festiwal w Opolu zamknął wiosenny sezon w głównych stacjach telewizyjnych. Wieczorne transmisje koncertów w weekend 7–9 czerwca oglądało w Telewizji Polskiej średnio 2,2 mln widzów. Jak podaje „Presserwis”, to o ponad 260 tys. więcej niż rok temu. Impreza przyciągnęła do TVP 1 co piątą osobę, która miała w tym czasie włączony telewizor, co było zdecydowanie najlepszym wynikiem w tym paśmie.

To symboliczne podsumowanie kilku miesięcy walki o widza. Od marca do maja na liście 25 najchętniej oglądanych programów dominowały produkcje TVP – znalazło się ich tam 18. I choć najsilniejsze z tych programowych lokomotyw – seriale „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia” czy „Ojciec Mateusz” – rozpędziły się wiele lat przed prezesurą Jacka Kurskiego, to widzów przyciągały też nowości. Udany debiut miał np. historyczny serial „Stulecie Winnych”. Z danych firmy Nielsen wynika, że odcinek z największą widownią obejrzało 3,4 mln osób, a średnio przed telewizorami zasiadało 2,8 mln osób. Serial wybierała co szósta osoba oglądająca telewizję w niedzielę po godz. 20. Do hitów wiosny należał też nowy program z gatunku reality show pt. „Sanatorium miłości” ze średnią widownią na poziomie 3,5 mln. Niezmienną popularnością cieszyły się transmisje sportowe.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane