statystyki

Telewizja dla Polaków na Litwie. TVP dostanie 44 mln zł ze środków publicznych

autor: Elżbieta Rutkowska12.02.2019, 06:30; Aktualizacja: 12.02.2019, 07:19
TVP dostanie 44 mln zł ze środków publicznych

TVP dostanie 44 mln zł ze środków publicznychźródło: ShutterStock

Wiosną tego roku ma się rozpocząć testowa emisja programów Telewizji Polskiej dla odbiorców na Wileńszczyźnie, największym skupisku Polaków na Litwie. Jak informuje biuro prasowe TVP, intencją nadawcy jest, by „gotowość do emisji w pełnym wymiarze” placówka w Wilnie osiągnęła jesienią.

TVP nie informuje, jakie koszty ponosi w związku z uruchomieniem TVP Wilno. Podaje tylko, że „projekt w większości finansowany będzie z budżetu państwa”. Zanim bowiem doczeka się na swoją część z 1,26 mld zł, które w br. mają trafić do mediów publicznych z budżetu państwa, TVP korzysta z mniejszych kwot przekazywanych jej na realizację misji.

Wyasygnowanie 8 mln zł na TVP Wilno z rezerwy celowej potwierdza nam Ministerstwo Spraw Zagranicznych, dysponent tych środków. „Zawarcie przez MSZ i TVP porozumienia w zakresie tworzenia i rozpowszechniania TVP Wilno jest obecnie przedmiotem rozmów obu stron” – dodaje biuro prasowe resortu.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane