Polska Agencja Prasowa ma problemy. Zakończy rok na minusie

autor: Elżbieta Rutkowska30.10.2017, 07:55; Aktualizacja: 30.10.2017, 16:41
prasa, media, gazety

– W spółce wzrosły wynagrodzenia i zatrudnienie. Byłoby to uzasadnione, gdyby PAP dysponowała rezerwami finansowymi, ale nie w obecnej sytuacji – powiedział serwisowi Dziennik.pl przewodniczący rady nadzorczej PAP Janusz Niedziela.źródło: ShutterStock

PAP dostanie w tym roku z budżetu państwa ponad trzy razy większą dotację niż w latach poprzednich, ale na ZUS i ratowanie płynności musiała pożyczać w banku.

Nowy zarząd Polskiej Agencji Prasowej uważa, że po odejściu Artura Dmochowskiego sytuacja „nie jest ciekawa” – tak na spotkaniu z przedstawicielami załogi powiedziała Hanna Myjak, która do zarządu weszła 12 października, gdy Dmochowski zrezygnował. Wcześniej Myjak była wiceprezesem Agencji Nieruchomości Rolnych. Rada nadzorcza rekomendowała ją do zarządu PAP (wyboru formalnie dokonała Rada Mediów Narodowych), bo zna się na finansach, co jest teraz agencji potrzebne. To właśnie za sytuację materialną prezes Dmochowski, zanim złożył rezygnację, został przez radę nadzorczą zawieszony.

– W spółce wzrosły wynagrodzenia i zatrudnienie. Byłoby to uzasadnione, gdyby PAP dysponowała rezerwami finansowymi, ale nie w obecnej sytuacji – powiedział serwisowi Dziennik.pl przewodniczący rady nadzorczej PAP Janusz Niedziela.

Finanse Polskiej Agencji Prasowej

Finanse Polskiej Agencji Prasowej

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało 52% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • szok(2017-10-30 11:22) Zgłoś naruszenie 01

    nie wiem ? jakoś ciężko uwierzyć? czy to prawda? sami doprowadziliście do tego że zadaję te pytania.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane