Jesteśmy na końcowym etapie przygotowywania projektu, który umożliwi ściąganie abonamentu radiowo-telewizyjnego; jest to kwestia dwóch, trzech tygodni - powiedział minister kultury Piotr Gliński po spotkaniu z premier Beatą Szydło w ramach przeglądu resortów.

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński pytany na konferencji prasowej, kiedy pojawi się projekt usprawniający ściągalność abonamentu i jakie rozwiązania są brane pod uwagę, odpowiedział: "W tej chwili jesteśmy na końcowym etapie przygotowywania projektu, który by wreszcie umożliwił sensowne, cywilizowane funkcjonowanie telewizji i radia, umożliwił wreszcie w Polsce ściąganie abonamentu".

Gliński doprecyzował, że chodzi o abonament, który w tej chwili funkcjonuje. "Inną kwestią są ewentualne prace nad zmianą tych form finansowania mediów publicznych, bo to wymaga zgody Komisji Europejskiej" - zaznaczył.

"W ramach abonamentu chcielibyśmy sprawę, jak najszybciej rozwiązać, myślę, że to jest kwestia dwóch, trzech tygodni, kiedy przedstawimy taki projekt" - dodał.