Lokale przeznaczone będą dla ludzi samotnych, wychowanków domu dziecka, czy oczekujących na mieszanie komunalne. Z uwagi na metraż (26 m2), każde będą mogły zająć maksymalnie 2 osoby. Gmina pozyskała już wsparcie finansowe z Banku Gospodarki Krajowej. Gotowy też jest projekt. Zgodnie z planem pierwsze mieszkania przy ul. Konopnickiej mają zostać oddane do użytku jeszcze w tym roku. W sumie powstaną 82, ale w najbliższym czasie ich przybędzie, bo trwa budowa deweloperska na 50 lokali przy ul. Dolnej, a Towarzystwo Budownictwa Społecznego ze Świdnicy postawi budynki wielorodzinne przy ul. Krótkiej i Armii Krajowej.

Rozpoczęła się także, oczekiwana od wielu lat przez mieszkańców, rewitalizacja zielonego terenu Strzegomia, tzw. „Fortu Gaj”. Za kwotę ok. 4,5 mln zł zagospodarowana zostanie nowa, rekreacyjna wspólna przestrzeń. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i z budżetu gminy. Teren będzie oczyszczony, uporządkowana zostanie zieleń, powstaną ścieżki, toalety, fontanna, miejsce na grill i ognisko, monitoring, odnowione zostaną mury otaczające „Fort”, podciągnięta zostanie sieć wodociągowa, kanalizacyjna i energetyczna. Planowany termin realizacji to koniec września 2021 r.

Każdego roku strzegomski samorząd przeznacza na inwestycje kilkanaście milionów zł. Jednymi z największych działań ostatnich lat było m.in. otwarcie nowoczesnego budynku przedszkola i żłobka o podwyższonych parametrach energetycznych, rewitalizacja Starego Miasta, parku miejskiego i dzielnicy Graby oraz uruchomienie komunikacji miejskiej.

Jacek Majewski

Materiały prasowe

Strzegom jest 10-krotnym zdobywcą Złotego Godła QI, Laureatem Perły QI, Złotej Perły QI i Diamentu QI w Programie Najwyższa Jakość Quality International za realizowane usługi i inwestycje. Jest gminą, która najdłużej, nieprzerwanie uczestniczy w tym Programie. Burmistrz Zbigniew Suchyta właśnie odebrał nominację do udziału Strzegomia w tegorocznej edycji Programu.

Materiały prasowe