Wysokosprawna instalacja chłodnicza, czy grzewcza musi być przede wszystkim dobrze zaprojektowana. Optymalne rozwiązanie energetyczne jest efektem wielu analiz i symulacji. Tylko dobra koncepcja daje szanse na wykorzystanie potencjału naturalnego czynnika, jakim jest CO2.

Wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowana kadra inżynierska i duże zaangażowanie w zrozumienie potrzeb klienta – tak klucz do sukcesu definiuje przedsiębiorstwo ENRECO sp. z o.o. – pionier na rynku polskim w zakresie projektowania i budowy instalacji chłodniczych opartych na naturalnych czynnikach chłodzących. Firma jest kontynuatorem zawodowych działań jej głównego współwłaściciela, który w 2012 r. założył działalność gospodarczą, by w 2015 r. przekształcić ją w obecną spółkę ENRECO. Od samego początku firma jest nastawiona na wykorzystywanie w swoich instalacjach rozwiązań opartych na naturalnym czynniku R744. Jeszcze kilkanaście lat temu nie był powszechnie stosowany w chłodnictwie. Dzisiaj rozwiązania tego typu są już oczywiste, ale to ENRECO było prekursorem ich zastosowania w Polsce.

ENRECO jest również pionierem w stosowaniu czynnika chłodniczego CO2 w pompach ciepła, które stanowią najbardziej efektywne rozwiązanie w zakresie podgrzewania wody do bardzo wysokich temperatur.

Firma oferuje szeroką gamę usług i rozwiązań w zakresie chłodnictwa komercyjnego, przemysłowego, technologicznego, agregatów wody lodowej, pomp ciepła, systemów do komór przechowalniczych, chłodni i mroźni składowych, tuneli szokowych oraz zamrażalniczych.

ENRECO, jako laureat Złotego Godła QI 2024, wykazuje wyjątkową dbałość o swoich klientów na każdym etapie realizacji kontraktu. Zaczynając od procesu projektowania, poprzez budowę instalacji w oparciu o sprawdzonych dostawców, a kończąc na ciągłej kontroli pracy instalacji i weryfikacji osiąganych wskaźników energetycznych. Takie podejście daje bezpieczeństwo, kontrolę nad kosztami mediów i dbałość o środowisko naturalne, co cechuje współczesne, nowoczesne chłodnictwo. ENRECO osiąga to poprzez budowę efektywnych energetycznie instalacji na naturalnych czynnikach chłodniczych. Dzięki dynamicznemu rozwojowi nowoczesnych technologii, mamy szansę jeszcze bardziej minimalizować negatywne skutki oddziaływania człowieka na klimat i przyrodę.

Joanna Chrustek