Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

5 zasad osobistego oszczędzania

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Co motywuje? Konkretny cel i czas oszczędzania Oszczędzanie ma swój początek i koniec i ma też czemuś służyć. Może to być np. dodatkowa poduszka finansowa na starość, suma na wykończenie domu, spłatę hipoteki czy chociażby jakaś kwota na start dziecka w dorosłe życie. Wyznaczenie sobie konkretnego czasu trwania oszczędzania i celu, który chcemy sfinansować to podstawowe czynniki, które utrzymają naszą motywację za miesiąc czy za kilka lat. Cele dalekosiężne są też zazwyczaj kapitałochłonne. Dochodzenie do wyznaczonej kwoty zabiera nieraz długie lata. To nie przeszkadza jednak, by obok cełów dużych mieć też o wiele drobniejsze plany. Może to być np. oszczędzanie drobnych reszt z codziennych zakupów na świąteczne prezenty albo odkładanie na remont, zagraniczne wakacje, itp.
Co motywuje? Konkretny cel i czas oszczędzania Oszczędzanie ma swój początek i koniec i ma też czemuś służyć. Może to być np. dodatkowa poduszka finansowa na starość, suma na wykończenie domu, spłatę hipoteki czy chociażby jakaś kwota na start dziecka w dorosłe życie. Wyznaczenie sobie konkretnego czasu trwania oszczędzania i celu, który chcemy sfinansować to podstawowe czynniki, które utrzymają naszą motywację za miesiąc czy za kilka lat. Cele dalekosiężne są też zazwyczaj kapitałochłonne. Dochodzenie do wyznaczonej kwoty zabiera nieraz długie lata. To nie przeszkadza jednak, by obok cełów dużych mieć też o wiele drobniejsze plany. Może to być np. oszczędzanie drobnych reszt z codziennych zakupów na świąteczne prezenty albo odkładanie na remont, zagraniczne wakacje, itp. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Oszczędzacz
  2016-02-16 11:06:48
  Najpierw spłacamy długi, potem oszczędzamy - To żelazna kolejność, której nie wolno łamać. Wynika ona z prostego rachunku matematycznego. Jeśli mamy raty do spłacenia, odsetki dla banku lub innego pożyczkodawcy są o wiele wyższe niż odsetki, które otrzymamy nawet na najlepiej oprocentowanej lokacie. Artykuł chyba sponsorowany, bo to NIEPRAWDA. Otóż z reguły zadłużenie, kredyt które spłacamy są długoterminowe i właśnie dlatego są raty, bo nas nie stać zapłacić w całości i i nie stać nas na płacenie większych rat. Więc skąd wziąć na wcześniejszą spłatę ??? JEŻELI już, ktoś chce i może zaoszczędzić to z najlepiej uzbierać na spłatę jednego kredytu z największą ratą i wtedy można próbować zaoszczędzić i spłacać szybciej pozostałe raty lub jak raty są 0%, a teraz często bywają to można odkładać., ale samemu. Żadne fundusze nie dają gwarancji zachowania kapitału, bo o zarobku można zapomnieć - fundusze to zalegalizowane prawnie okradanie w białych rękawiczkach.
  2
 • Ciułacz
  2016-03-23 13:24:42
  1. Dobrze ulokować na koncie osobistym oprocentowanym na 0,001% w skali roku. 2. Zainwestować na warszawskiej giełdzie najlepiej w akcje. 3.Poszukać jakiegoś dobrego wysokoprocentowego Amber Golda. 4. Dać na tacę. 5. Resztę schować do ognioodpornej poduszki.
  1
 • Darmowy_Ebook
  2016-05-12 09:34:18
  Handlujesz na rynku walutowym Forex? Może jesteś osobą początkującą? Sprawdź czy stosujesz 10 praktycznych porad skutecznego handlu. POBIERZ DARMOWY EBOOK : http://www.consiliuminvest.pl/10porad/index.html
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej