Burza w sieci po informacjach o podwyżkach opłat w mBanku. Klienci otrzymali maila, w którym dowiedzieli się o zmianach, jakie bank stopniowo planuje wprowadzać. Wzrosną między innymi prowizje za wypłaty gotówki z bankomatów. Zmiany dotyczą też BLIK.

"Dzień dobry, będzie drożej"

"Dzień dobry,

w ostatnich dwóch latach znacząco wzrosły ceny towarów i usług. Ma to również wpływ na koszty obsługi, które ponosimy. Z tego powodu, podwyższamy przede wszystkim opłaty i prowizje związane z wypłatą gotówki w bankomacie oraz opłaty za prowadzenie konta" – poinformował swoich klientów mBank.

Jedną z najważniejszych zmian, jaką wprowadza mBank, jest opłata za wypłaty BLIK w bankomatach (od 4 czerwca). Będzie wynosić tyle samo, ile opłata za wypłatę kartą. Poza tym:

– mBank wyłącza ze swojej sieci bankomaty Euronet i Santander Bank Polska (poza tymi, które są umiejscowione bezpośrednio w placówkach)
– Prowizja 5 zł za wypłatę z bankomatu spoza sieci mBanku (dla wszystkich rodzajów kont).
– Większość klientów, żeby uniknąć prowizji za wypłatę z bankomatu, będzie musiała wypłacić min. 300 zł (dotychczas było to 100 zł).
– Opłata za usługę wypłaty ze wszystkich bankomatów wzrośnie z 9 zł do 18 zł.
– Opłata za kartę do eKonta osobistego wzrośnie z 7 zł do 10 zł.
– Opłata za kartę Mastercard Gold Paypass wzrośnie z 9.99 zł do 18 zł.
– Wzrośnie z 7 tys. zł do 10 tys. zł suma wpływów, która będzie wymagana, aby nie pobierać opłat za mKonto Intensive (nie zmienia się drugi, opcjonalny warunek zwolnienia z opłaty za konto, czyli łączna suma depozytów i inwestyc – ulokowanych w banku – nadal jest to minimum 100 tys. zł).
– Pojawi się opłata za prowizję za wypłatę w kasie sklepu (cashback) w wysokości 2 zł.
Klienci mBanku oburzeni

Decyzje mBanku wywołały lawinę komentarzy wśród użytkowników platformy X. Klienci w negatywnych słowach komentują zmiany. "Czas się z wami pożegnać i wybrać inny bank, gdzie takich ograniczeń nie będzie" – napisał jeden z internautów.