statystyki

Kredyt za fakturę ułatwia życie nawet niewielkim firmom

autor: Ewa Bednarz18.08.2015, 09:04; Aktualizacja: 02.11.2015, 11:19
Systemy spłaty kredytu mogą być różne.

Systemy spłaty kredytu mogą być różne.źródło: ShutterStock

Opóźnienia w płatnościach są zmorą małych przedsiębiorstw. Na odsiecz ruszyły nie tylko firmy faktoringowe, ale również banki, rozszerzając swoją ofertę, również dla sektora MSP.

Nieterminowe wpływy na konta przedsiębiorców to nie tylko nerwy, ale również problemy z terminowym regulowaniem własnych zobowiązań, np. spłatą rat kredytowych. Większość przedsiębiorców zabezpiecza się przed takimi sytuacjami limitem w rachunku bieżącym, ale nie wszyscy mają takie możliwości, choćby ze względu na brak historii kredytowej. Tym banki dają jednak inne możliwości posiłkowania się długiem, jak np. przeniesienie niezapłaconych faktur. Teraz jest to usługa dostępna nawet dla mikroprzedsiębiorstw.

– Idea Bank daje klientom narzędzie, które pozwoli im uzyskać środki na zapłatę raty nawet w przypadku, kiedy nie mają gotówki. Dla nas ważne jest, aby przedsiębiorca prowadził zdrowy biznes i wystawiał faktury. Rozumiemy, jak wygląda cykl płatności i że od momentu sprzedaży produktu czy usługi do momentu uzyskania pieniędzy może upłynąć trochę czasu. Ale to jeszcze nie oznacza, że taki przedsiębiorca jest niewypłacalny – tłumaczy Michał Knitter, dyrektor departamentu produktów w Idea Banku.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • gutr(2015-08-25 15:53) Zgłoś naruszenie 00

    a wystarczyłoby że kto nie dokona płatności w terminie 30 dni traci możliwość odliczenia vat w wysokości 25% jeżeli w następnych 30 dniach nie ureguluje płatności kwota ta wzrasta do 50% itd. ... jeżeli nie ureguluje płatności w ciągu 120 dni o odliczeniu vat może sobie już tylko pomarzyć

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane