W spotkaniu w Ministerstwie Finansów wzięli udział minister finansów Mateusz Szczurek, przedstawiciele UOKiK-u, KNF, NBP i przedstawiciele banków. Zaproszono między innymi szefów banków, które mają największy portfel kredytów hipotecznych zaciągniętych we frankach szwajcarskich.
W trakcie posiedzenia członkowie KSF ocenili, że sytuacja związana z uwolnieniem kursu franka w stosunku do euro nie powoduje zagrożenia dla stabilności systemu finansowego w Polsce. Sektor bankowy jest stabilny i odporny na szoki zewnętrzne, w tym na znaczne zmiany kursu walutowego.
Członkowie Komitetu Stabilności Finansowej zwrócili jednak uwagę, że banki powinny uwzględnić skomplikowaną sytuację związaną kredytami w obcych walutach. Komitet podkreślił konieczność symetrycznego podejścia do ryzyka rynkowego, zarówno w odniesieniu do banków, jak i ich klientów. Przedstawiciele banków zapewnili, że banki będą w stosunku do klientów stosować ujemne stawki LIBOR, jak jest to w przypadku banku.
Ponadto zgodzono się, że z podjęciem ewentualnych działań o długofalowych skutkach należy powstrzymać się do czasu ustabilizowania się sytuacji na rynku walutowym i ustalenia nowego kursu równowagi franka szwajcarskiego na światowych rynkach.