statystyki

Uważajmy na lichwiarzy: Jak nie płacić ogromnych odsetek za mikropożyczki?

autor: Adam Sroga22.10.2014, 08:26; Aktualizacja: 22.10.2014, 08:28
Konsumenci z różnych względów decydują się na pożyczkę od firm pozabankowych.

Konsumenci z różnych względów decydują się na pożyczkę od firm pozabankowych.źródło: ShutterStock

W sierpniu Sąd Rejonowy w Bydgoszczy oddalił pozew o zapłatę ogromnych odsetek przeciwko poręczycielowi mikropożyczki. Sprawa obiegła media: emeryt z Warlubia poręczył znajomej spłatę 700 zł pożyczki, którą kobieta zaciągnęła na lichwiarskich warunkach. I choć spłaciła całą kwotę, zrobiła to z opóźnieniem. Procenty zaczęły galopować: komornik ściągnął już z obojga około 40 tys. zł, ale dług rósł nadal. Dopóki lichwy nie zatrzymała prokuratura.

Ta historia skłania do zachowania szczególnej ostrożności przy zawieraniu umów pożyczkowych. Konsumenci z różnych względów decydują się na pożyczkę od firm pozabankowych, przedkładając ich ofertę ponad ofertę banków. O wyborze może zdecydować już reklama takiej firmy, która w praktyce okazuje się nierzetelna i wprowadzająca w błąd.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Vox61(2014-10-22 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    Przyganiał kocioł garnkowi. Aby przeczytać ten ważny dla wielu tekst i wiedzieć jak ustrzec się naciągaczy trzeba zapłacić za dostęp do jednego artykułu prawie tyle co za całe , papierowe wydanie. Czy to nie jest lichwa ! Znowu muszę iść do biblioteki i zrobić ksero za 20 gr. Niedługo internetowe wydanie Gazety Prawnej będzie wyglądało następująco " GAZETA PR... 1% całości , chcesz przeczytać , wykup dostęp.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane