Wysoko oprocentowane lokaty, szybkie procedury kredytowe, zwrot części wydatków, a nawet darmowe przejazdy komunikacją miejską – tak instytucje finansowe zachęcają do korzystania z aplikacji mobilnych
Obecnie już prawie 20 banków oferuje swoje aplikacje na telefony i tablety, a co czwarty z nich promuje lub w najbliższym czasie zamierza je promować specjalnymi bonusami. Najaktywniejszy jest Bank Zachodni WBK.
Klientom korzystającym z bankowości mobilnej proponuje lokatę z oprocentowaniem na poziomie 4 proc. w skali roku. To dużo więcej niż na standardowym depozycie terminowym w tym banku, na którym można zarobić 2,5 proc. Ponadto klient posiadający w BZ WBK „Konto godne polecenia” i jednocześnie aktywnie korzystający z bankowości mobilnej może liczyć na premię finansową w wysokości nawet 700 zł rocznie. – Dodatkowo okazjonalnie organizujemy promocje z naszymi partnerami handlowymi. I tak niedawno klienci korzystający z aplikacji mobilnej mogli podróżować bezpłatnie komunikacją w 27 miastach w Polsce – mówi Tomasz Niewiedział, dyrektor obszaru bankowości mobilnej i internetowej w BZ WBK. Przedstawiciel banku deklaruje, że w najbliższej przyszłości podobne akcje będą kontynuowane.