PKO Bank Polski rozpoczął proces wymiany klasycznych kart kredytowych na wyposażone w mikroprocesor i funkcję płatności zbliżeniowych. Jednocześnie posiadacze kart kredytowych banku w technologii EMV mogą nadać im numer PIN przez internet przez stronę iPKO lub w ...bankomacie

Już od najbliższego poniedziałku funkcjonalność zmiany PIN będzie również dostępna w bankomatach dla wszystkich kart Visa z mikroprocesorem wydanych przez bank – informuje serwis prasowy PKO BP.

Po wymianie starej „kredytówki” na nową klient będzie mógł dokonywać szybkich płatności do 50 zł bez konieczności weryfikowania ich numerem PIN. Mikroprocesor wbudowany w kartę jest dodatkowym zabezpieczeniem przed skutkami nieuprawnionych transakcji.

„Do tej pory PKO Bank Polski wydał już ponad 4 miliony kart zbliżeniowych. Docelowo wszystkie karty debetowe, obciążeniowe oraz kredytowe posiadane przez klientów banku będą wyposażone w technologię EMV. Dotyczy to zarówno kart Visa, jak i MasterCard” – poinformował Adam Malicki, dyrektor Centrum Operacji Kartowych PKO Banku Polskiego.

Według danych na koniec I kwartału 2012 roku, klienci PKO Banku Polskiego posiadali ok. 1 mln kart kredytowych.