Aplikacje na smartfony oferuje już kilkanaście domów maklerskich i firm inwestycyjnych. Dostęp do rynku kontraktów terminowych z dowolnego miejsca to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w trakcie długiego weekendu majowego czy wakacji.
Każdy z brokerów oferujących tę usługę ma aplikacje na sprzęt firmy Apple (iPhone, iPad). Aplikacji inwestycyjnej dostępnej na telefony z systemem Android nie oferuje tylko jeden dom maklerski (EFIX). Z kolei klienci Domu Maklerskiego TMS Brokers, którzy mają sprzęt wyposażony w system Android, nie mogą korzystać z aplikacji TMS Direct, a jedynie ze skromniejszej pod względem funkcji GO4X. Ciekawe, że aplikacje na używane głównie przez ludzi biznesu BlackBerry oferują tylko FxPro i Admiral Markets.
Wydaje się, że najwięcej przydatnych inwestorowi narzędzi spośród wszystkich dostępnych na rynku aplikacji ma TMS Direct. Pozwala nie tylko na obserwację wykresów wybranych par walutowych czy surowców, zawieranie transakcji czy wykorzystywanie narzędzi takich jak take profit (określanie, w którym momencie zrealizować zysk) czy stop loss (określanie, kiedy sprzedać, aby nie powiększać strat), co umożliwiają aplikacje wszystkich brokerów. Jako jedyna na rynku oferuje równocześnie dostęp do bieżących informacji rynkowych i kalendarza makroekonomicznego, możliwość przeprowadzania podstawowej analizy technicznej wykresów oraz kroczący stop loss, który działa także po wyłączeniu aplikacji. Nie trzeba na bieżąco kontrolować tego, co się dzieje z naszą pozycją, i ręcznie przesuwać stop loss.