PKO Bank Polski zrewitalizował program Szkolnych Kas Oszczędnościowych i przeniósł SKO do internetu, poinformowali przedstawiciele banku.

"Chcemy, aby tych szkół w programie było jak najwięcej, ale skupiliśmy się na razie na jakości tej oferty. W pierwszej kolejności chcielibyśmy dokonać konwersji na nowe konta. To jest program, który ma głównie walor edukacyjny, ale nigdy nie ukrywaliśmy, że jesteśmy zainteresowani, aby rozwijać swój udział w segmencie detalicznym"- powiedział prezes Zbigniew Jagiełło podczas konferencji prasowej.

Obecnie w programie uczestniczy 1938 szkół podstawowych i gimnazjalnych. Środki zgromadzone w serwisie SKO to 15 mln zł, a oszczędza około 150 tys. dzieci.

Z nowego SKO będzie mogło korzystać 2,5 mln dzieci, które do tej pory nie miały możliwości korzystania z usług bankowych.

5 rodzajów kont, oprocentowanie 5 procent

SKO proponuje 5 rodzajów kont dla trzech grup odbiorców, dzięki czemu oszczędności lokowane są na koncie dziecka, szkoły lub rady rodziców. Bank utworzył serwis internetowy, dzięki czemu dzieci w prosty sposób mogą zarządzać swoim kontem.

PKO BP oferuje 5-proc. oprocentowanie konta dla dzieci, z tygodniową kapitalizacją odsetek dla kwot do 2,5 tys. zł. Nowe SKO eliminuje potrzebę wykorzystywania gotówki (jednak wpłat, tak jak do tej pory, można dokonywać u nauczyciela), a wypłat można dokonywać jedynie za pośrednictwem opiekuna SKO w szkole lub rodziców.