statystyki

Żywioły uderzają w ubezpieczycieli. Z ubezpieczenia nieruchomości zapłacimy więcej

autor: Małgorzata Kwiatkowska02.11.2017, 07:32; Aktualizacja: 02.11.2017, 08:59
Ważną rolę w wycenie polis będzie odgrywać stan budynków

Ważną rolę w wycenie polis będzie odgrywać stan budynkówźródło: ShutterStock

Polisy chroniące nieruchomości podrożeją. Więcej zapłacą nie tylko właściciele budynków narażonych na powodzie czy mało odpornych na pożary, ale także na silne wiatry czy nawałnice.

Działy likwidacji szkód w zakładach ubezpieczeniowych zmagają się z kolejną falą zgłoszeń dot. zniszczeń spowodowanych przez żywioły. Po Ksawerym, który przetoczył się przez Polskę na początku października, w ostatni weekend kraj zmagał się z orkanem Grzegorz. Firmy oceniają, że wyrządził on mniej szkód, choć zaznaczają, że zgłoszenia będą do nich spływały jeszcze przynajmniej przez kilka kolejnych dni. A do listy tegorocznych niszczycielskich żywiołów trzeba doliczyć jeszcze sierpniowe nawałnice. Łukasz Wawrzeńczyk, prezes brokera ubezpieczeniowego Profika Broker, podaje, że razem z Ksawerym przełożą się one na ponad 450 mln zł wypłaconych odszkodowań.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • felek(2017-11-03 11:28) Zgłoś naruszenie 20

    Ustawowo wprowadzić zakaz sadzenia wysokich drzew w odległości zagrażającej linią energetycznym,kolejowym,zabudowaniom i innym.Określić również n.p 3 letni termin do usunięcia obecnie rosnących drzew w okolicy tych obiektów.I po problemie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane